ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
З гарячої пари – в крижану воду
26.01.2013 / Газета: Одесские известия / № 9(4428) / Тираж: 18937

Є чимало способів поліпшити здоров’я. Одні дотримуються правильного харчування, інші займаються спортом, дехто загартовується. А от жителька села Осички Галина Жолонська та її дочка Ірина Рибачук зміцнюють своє здоров’я в лазні, яку відвідують щонеділі. І так уже п’ять років поспіль. Про таке оздоровлення вони знають майже все. Розповідають, що у парній отримують неймовірно позитивний заряд на цілий тиждень.

– Йдемо до лазні, щоб відпочити. До того ж пересвідчилися, що це корисно і для здоров’я, і для краси. Лазневі процедури знімають напругу та втому, поліпшують сон. При правильному користуванні парою та водою виводяться шлаки з організму. Після такої купелі з’являється приємне легке відчуття – начебто летиш, – розповідає Ірина.

Поділилися жінки й деякими секретами. Наприклад, для кращого потовиділення змащують тіло медом. Мед взагалі має цілющі властивості. Позитивно впливає на організм і масаж із дубовим листям.

– Лазневий віник тамує біль, ломоту у м’язах і суглобах після фізичних вправ і навантажень, добре очищує шкіру, прискорює загоєння ран і саден, діє заспокійливо. Пара з віника сприяє поліпшенню роботи легенів. Ось чому після лазні так легко дихати, – як справжній спеціаліст, консультує Галина.

Жінки кажуть, що до лазні треба ходити навіть коли трохи захворів, – бо вона виганяє всі недуги.

Поспілкувавшися з Галиною й Іриною, я настільки зацікавилася, що наступного дня вирішила разом із ними попаритися. Зайшовши до приміщення, одразу відчула атмосферу легкості, а коли потрапила до парної – тепло повністю охопило моє тіло, мов у літній спекотний день. Всі мої турботи й негаразди миттєво зникли. Здалося, що просто відірвалася від земного життя…

Червонощокі розпарені купальниці посміхалися, жартували, навіть заспівали українські народні пісні. Дзвінкі голоси лунали на все приміщення. Їх чула й річка Савранка, що тече поруч.

Як з’ясувалося, для моїх співбесідниць неодмінною умовою лазневих процедур є почергове нагрівання й охолодження тіла. І мені довелося бачити на власні очі, як жінки, попарившися 15–20 хвилин, швидко вискочили з приміщення і чимдуж побігли до річки.

З головою занурюючись у холодну воду, вони захоплено щось вигукували.

– Із зануренням уся негативна енергія залишається на дні річки, а тіло набуває легкості, – щасливо посміхалися жінки й запрошували пристати до них.

Мені ж із берега все видавалося так, як ото діти бавляться у воді теплого літнього дня.

Автор: Тетяна МЕЗІНА, Савранський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту