![]() |
|
![]() |
![]() |
Протистояння через несанкціоновані підвішування триває вже давно, але, схоже, незабаром проблема розв’яжеться.
Як пояснив технічний директор ВАТ «Одесаобленерго» Ярослав Процак, багато інтернет-провайдерів, операторів кабельного телебачення і деякі телефонні фірми, забезпечуючи свій бізнес, використовують об’єкти обленерго для розміщення на них власних комунікацій. І зрозуміло, без узгодження з енергетиками.
— Спільне використання опор можливе, але робити все слід згідно з правилами, — каже Я. Процак. — Одна з основних вимог — кабелі провайдерів повинні бути винятково з оптоволокна, а зараз підвішені неізольовані проводи. Це становить небезпеку для життя як персоналу енергетичної компанії, так і населення. У кращому випадку, постраждає теле- або інтернет-апаратура. Для підвішування необхідно розробити проект, який врахує запас міцності конкретної опори, погодні умови, адже діаметр кабелю (нехай і найтоншого) при обледенінні може сягнути 40 міліметрів...
У листопаді минулого року на спільній нараді з операторами і керівниками обласної держадміністрації ми дійшли згоди: протягом трьох місяців не будемо зрізати несанкціоновані «підвіси», але їхні власники за цей час повинні свої проводи привести у відповідність до нормативів. Це передбачає одержання технічного завдання, розробку відповідних проектів, потім — укладання договору на спільне використання ліній.
Не виключено, зауважує Ярослав Процак, що в окремих випадках енергетики будуть змушені вдатися до примусового демонтажу. А ще зазначає: сьогодні у регіоні є тільки один провайдер, у якого в порядку документація і прокладені безпечні оптоволоконні кабелі.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |