ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Стоп, афера в будівництві!
02.02.2013 / Газета: Чорноморські новини / № 009-010(21377-21378) / Тираж: 8525

Більше 10 тисяч наших земляків, не враховуючи членів їхніх сімей, вклали власні та кредитні кошти в спорудження житла, що перетворилося на довгобуди, відтак залишилися ні з чим: ні грошей, ні помешкань. Не один рік люди шукали правди в кабінетах чиновників. Терпець урвався. Нещодавно обмануті інвестори оголосили про початок довгострокової акції «Стоп, афера в будівництві!». Люди планують робити все, аби достукатися до міської та обласної влади: звернення, відкриті листи, мітинги. Якщо ж відгуку не буде — обіцяють штурмувати центральну владу.

За приблизними підрахунками обманутих інвесторів, компанії-забудовники продали квартир на мільярди доларів. Представник організації «Об’єднання інвесторів ЖК «Золотий берег» Олег Михайлик підкреслив, що сьогодні на Одещині нараховується до 30 довгобудів, а це мільйони квадратних метрів житла, за яке люди заплатили, однак так і не отримали. Обдурені і, фактично, обкрадені люди доведені до відчаю. Кажуть, готові навіть в’їжджати в недобудовані багатоповерхівки без комунікацій, адже платити за винайняте житло і водночас гасити кредити у них нема можливості.

Серед недобросовісних забудовників інвестори називають «Прогрес-буд», «Консоль», «Альянс», «Златоград», «Чорномор’я плюс», «Каштан», «СТС-Інвест» та інші. Самі ж забудовники посилаються на затяжну кризу, на відсутність грошей. Деякі прямим текстом заявляють, що для завершення будівництва людям доведеться доплачувати. Відстояти свої права у судах також непросто. Низку судових справ інвестори виграли, забудовники повинні повернути їм гроші, однак рішення судів не виконуються.

Влада, на жаль, не поспішає з допомогою. Незадовго до виборів були створені комісії та робочі групи, як на міському, так і на обласному рівнях. Певний час вони працювали і навіть досягли результатів, однак сьогодні роботу в цьому напрямку згорнуто. Інвестори вимагають відновити діяльність комісій, ввести до їх складу представників від кожного недобудованого об’єкта, організувати постійну звітність, а також контроль. Люди наполягають на тому, що працювати ці комісії повинні доти, доки всі обмануті інвестори не в’їдуть у придбані квартири.

За кількістю довгобудів Одещина конкурує за перше місце лише з Київською областю, що, на думку обдурених інвесторів, можна вважати своєрідним показником корупції тутешньої влади та правоохоронних органів. «Руїни замість коробок і котлованів наших недобудованих будинків — пам’ятники людській жадобі нечистих на руку бізнесменів і байдужості безвідповідальних чиновників різного рівня», — констатують інвестори.

Автор: Людмила ІВАЩЕНКО.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту