ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
12.02.2013 / Газета: Одесские известия / № 16(4435) / Тираж: 18937

Одеса

розрахунки витрат –

через біржу

Фахівці Аграрної біржі розробили систему розрахунку вартості перевезення зернових українською залізницею. Сервіс працює через веб–інтерфейс. Це зручний інструмент планування і розрахунку витрат на перевезення товарів.

Ця програма значно точніша від інших програм, оскільки містить розрахунок вартості плати за користування вагонами, за маневрові роботи. Це дозволяє одразу спрогнозувати усі витрати, тоді як користуючись іншими програмами, аграрник змушений додатково контактувати зі станцією перевезення.

Сервіс є безкоштовним для всіх відвідувачів сайту –

http://agrex.gov.ua/calc/.

Аграрна біржа й надалі розширюватиме власні інфраструктурні можливості.

Спілка школи й академії

У загальноосвітній школі № 49 Суворовського району з ініціативи і за підтримки Одеської національної академії зв'язку імені О.С. Попова реалізується проект «IT–освіта».

Його мета – підвищення рівня знань учнів у сфері інформаційних технологій і забезпечення наступності навчання на шляху школа – вуз.

– На початковому етапі довелося внести певні корективи в організацію навчального процесу, – говорить начальник відділу молодіжної політики та інформаційно–інноваційних технологій управління освіти і науки Одеської міськради Ірина Столбова. – Але на сьогодні головне те, що вдалося впровадити новітні методи навчання за допомогою якісно нового рівня викладацької майстерності.

Результати цього вже досить відчутні. Учні 49–ї школи посідають провідні місця в районних, міських і обласних олімпіадах. Діти вже сьогодні добре володіють комп'ютерними технологіями і досить упевнено орієнтуються в інформаційному просторі. Крім того, співпраця школи і академії – процес взаємовигідний. Для студентів вузу це добра практика.

– Цілком можливо, що в недалекому майбутньому у школах з'являться робочі місця для наших випускників, – підкреслив ректор академії Петро Воробієнко.

На базі цієї школи нещодавно пройшов семінар для викладачів інформатики Суворовського ра–йону на тему «Роль курсу інформатики у формуванні самоосвітньої компетенції учнів».

Кіно для закоханих

У кінозалі «U–cinema» на Одеській кіностудії до Дня закоханих відбудеться показ традиційної програми «Магічний Париж» – щорічна добірка короткометражок, створена українською компанією «Артхаус Трафік».

Арт–директор кінозалу Ян Юсім повідомив «ОВ», як завжди у програмі – найкращі французькі короткометражні фільми – учасники і призери міжнародних кінофестивалів.

– Глядачі побачать вісім коротких витончених романтичних історій. Це не лише справжній подарунок кіноманам, але й чудовий спосіб налаштуватися на романтичну хвилю і відчути весну в душі, – відзначив Ян Юсім, уточнивши, що короткометражний кіноальбом, тривалість якого складе 85 хвилин, пройде з українським закадровим перекладом.

Початок сеансів: 14 і 15 лютого – о 18.30, 16 і 17 лютого – о 16.30 і 18.30, 18, 19, 20 лютого – о 20.30.

Котовськ

Інвестиції

у конкретну справу

Міський голова Анатолій Іванов зустрівся із представниками ділових кіл Китайської Народної Республіки. Це – результат офі–ційного візиту делегації КНР, що відбувся торік.

Китайські інвестори внесли конкретні пропозиції, їх реалізація дасть можливість створити сучасне підприємство щодо переробки сільгосппродукції й нові робочі місця. Анатолій Іванов запевнив партнерів у тому, що органи місцевого самоврядування допомагатимуть в реалізації проекту, який зараз проходить необхідні експертизи. Потім сторони обміркують вартість проекту і конкретні терміни його реалізації. До того ж, здійснювати спорудження об'єкта будуть вітчизняні фахівці, і працювати на ньому – місцеві жителі.

Саратський район

Про охорону здоров'я –

постійна турбота

Минулого року для капітальних і поточних ремонтів приміщень сфери охорони здоров'я з районного бюджету використано майже півмільйона гривень. Капремонти і реконструкції проведені у відділенні травматології та на харчоблоці центральної райлікарні. Для пунктів невідкладної швидкої медичної допомоги переустатковані частина будинку Кулевчанської амбулаторії сімейної медицини і частина будинку в Миколаївці–Новоросійській.

Під час диспансеризації населення спеціалізованими бригадами медпрацівників здійснено близько сотні виїздів, оглянуто 15 тисяч чоловік, з них понад три тисячі – діти.

За програмою «Народний бюджет» сільським медичним працівникам району щомісяця доплачується по 200 гривень.

Перетворення у медичній сфері, які відбувалися торік, будуть продовжені в поточному році.

Ізмаїльський район

Не цілком,

але посвітлішало

За словами сільського голови Нової Некрасівки Миколи Лапшина, сьогодні в цьому населеному пункті одним з першочергових завдань є облаштованість вуличного освітлення.

Так, торік була підготовлена вся необхідна проектно–кошторисна документація. А на початку нинішнього підприємство «Райенерго Ізмаїл» уже почало роботи з монтажу нових ліній і освітлювального устаткування уздовж чотирьох кілометрів. Зараз ці роботи наближаються до завершення. Освітлення встановлено на вулицях Калініна, 28 червня, провулку Космонавтів, а також на частині вулиць Шкільної та Леніна.

Сільська рада далі вишукує кошти для проведення освітлення і на інших вулицях.

Красноокнянський район

Сімейний затишок

для сиріт

На території району створено чотири прийомні сім’ї, в яких виховується дев’ятеро дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них п’ятеро малюків місцевих та по двоє з Ананьївського і Татарбунарського районів.

Як повідомила начальник служби у справах дітей райдержадміні–страції Лариса Баюро, на території ра–йону функціонує дитячий будинок сімейного типу.

Разом з цим, робота щодо підбирання кандидатів у прийомні батьки та батьки–вихователі триває. Нині на обліку служби перебуває 121 дитина–сирота, а також діти, позбавлені батьківського піклування. З них 87 вже мають опікунів, п’ятеро виховуються у прийомних сім’ях, семеро – в дитячому будинку сімейного типу.

Районний суд ухвалив рішення про поновлення батьківських прав матері чотирьох дітей.

Голова райдержадміністрації Микола Лемищук вважає, що цю важливу справу слід продовжувати, адже 19 дітей, які перебувають в дитячих закладах інтернатного типу, ще чекають на свої родини.

Кодима

Співав про те,

про що мовчали

Літературно–музичний вечір «Дякую, що живий», присвячений 75–річчю з дня народження Володимира Висоцького, пройшов у читальній залі Кодимської центральної районної бібліотеки. Він став для його учасників ще одним відкриттям нових граней таланту поета, барда, актора, людини.

Старшокласники Кодимської школи–ліцею ознайомилися з досі незнаними для широкого загалу сторінками з його життя і творчості. Дорогами багатої і, разом з тим, трагічної долі В. Висоцького вели юнаків і дівчат бібліотекар Марія Валюх та шанувальник творчості співака й актора Віталій Бака, котрий давно колекціонує усе, пов’язано з його творчим життям: записи пісень, збірки творів, фотографії, книжки, статті.

Звучали пісні Володимира Ви–соцького, вірші, фрагменти спогадів його друзів.

Учні ознайомилися з книжковою виставкою «Владимир Высоцкий: певец, поэт, актёр» та фотовиставкою «Мир вашему дому».

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Є. Низов, Л. Кузьменко, Т. Гурічева, О. Колєв, Ю. Федорчук

Житловий комплекс поки що мініатюрний

У шкільній майстерні виставлено багато виробів, виготовлених руками учнів. Привертають увагу, наприклад ошатні дерев’яні будиночки. За цю роботу наші учні стали переможцями районних та обласних виставок декоративно–прикладного мистецтва. А створюють цю красу діти на уроках праці і в гуртку «Умілі руки», під керівництвом Олександра Григоровича Лукашевича.

Олександр Григорович працює в школі–інтернаті п’ятий рік, прищеплюючи вихованцям любов до праці, кмітливість, посидючість, зосередженість. Учні займаються також ремонтно–будівельними роботами: вчаться класти плитку, штукатурити, клеїти шпалери, фарбувати, лакувати. У майстерні багато різноманітної наочності, розміщеної на спеціальних стендах. Зараз діти готуються до чергового конкурсу «Чисті роси». Вони створюють сільський житловий комплекс у мініатюрі.

– Вирізувати, фантазувати – це цікаво, – говорять Іван Суворов і Юрко Чебанов, учні 9–го класу.

Про це мріють і мої вихованці з четвертого класу, у яких ще немає уроків праці. Вони з нетерпінням чекають на цей предмет.

Валентина БАНЄВА, вихователька Болградської спеціальної школи–інтернату

«Вино та виноробство»

В Одесі пройшла тринадцята за ліком міжнародна спеціалізована виставка «Вино та виноробство», що стала вже щорічною. Її організувала компанія «Експо–південь–сервіс», а урочисто відкрили начальник Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Новаковський і директор Національного наукового центру «Інститут виноградарства та виноробства ім. В.Є. Таїрова» В'ячеслав Власов. Головна мета експозиції – сприяння розвиткові виноробства й виноградарства в Одеському регіоні.

Цього року серед близько 60 учасників – компанії з Італії, Грузії, Болгарії, Туреччини, Молдови, Білорусі, Росії й України. У різноманітному асортименті – вина, горілки, настоянки, лікери, пакувальні етикетки й аксесуари. Проведено презентації найкращих вин конкурсу.

У межах виставки вперше відбувся майстер–клас «Wine Expert–2013», присвячений винному етикетові, мистецтву вибору й дегустації вина.

Андрій ЛОГАШЕВСЬКИЙ

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту