ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
З-ПІД КРАНА ЧИ З ПЛЯШКИ?
21.03.2013 / Газета: Чорноморські новини / № 24(21392) / Тираж: 8525

Про якість питної води в Одесі, про те, що необхідно знати споживачеві, щоб зберегти своє здоров’я, говорилося на прес-конференції, що відбулася у прес-центрі «Одеса-медіа».

Журналісти поцікавилися, яка різниця між водопровідною, мінеральною та питною бутильованою водою.

Лариса Зайцева, директор ВАТ «Куяльник», відповідаючи на питання, зазначила, що дністровська вода, яка тече з кранів міських квартир, не шкідлива для здоров’я, однак вживати її у сирому вигляді не слід, а краще використовувати після кип’ятіння, для приготування гарячих напоїв та страв.

— Вода з Дністра проходить дезінфекцію хлором, оскільки холери в Одесі побоюються більше, ніж хлорорганічних сполук,— вважає фахівець.

Чимало одеситів дедалі частіше обирають бутильовану воду без газу, яку можна пити сирою, без кип’ятіння, але фахівці попереджують, що якісна негазована вода дуже складна у виробництві, саме її найчастіше підробляють. Визначити підробку бутильованої питної води без біохімічного аналізу дуже важко. Споживачам варто звертати увагу на пляшку, на упаковку. Етикетка повинна бути наклеєна ідеально.

— Якісна питна вода не повинна мати кольору, запаху, смаку. Але визначити її якість лише за маркуванням складно. Найбільш прийнятний спосіб — уважно розглянути саму пляшку та її вміст. Вона не повинна викликати сумнівів, — зауважує Лариса Зайцева. — Ще два роки тому санепідстанція щоквартально перевіряла виробників питної бутильованої води — тепер це не практикується, тож сподіватися можна лише на власну інтуїцію та перевірених роками виробників. Водночас газована вода — більш безпечна, оскільки сам по собі вуглекислий газ є консервантом.

Начальник відділу внутрішньої торгівлі управління з питань захисту прав споживачів ОДА Андрій Фішер зазначив, що якщо якість води викликає сумніви, її можна віднести до лабораторій міста на біохімічний аналіз, який для городян, сказав, проводиться безкоштовно. Досліджують якість питної води у ДП «Одесстандартметрологія» та в Інституті курортології.

— До інспекції з питань захисту прав споживачів практично не надходять скарги на воду, — розповідає Андрій Фішер. — Упродовж останніх п’яти років не надійшло жодної скарги на питну воду і лише одна — на мінеральну.

Минулого літа до управління звернулася жінка, яка купила мінеральну воду в одному з магазинів міста. Після споживання води у неї виник опік ротової порожнини. При детальному дослідженні причин цієї ситуації з’ясувалось, що вода була вироблена на одному з підприємств Львівської області. У результаті розслідування прийшло підтвердження, що, справді, у складі мінеральної води були певні відхилення.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту