![]() |
|
![]() |
![]() |
У 2013 році в рамках програми — «Народний бюджет» та на виконання Закону України про екстрену медичну допомогу від 05.07.2012 р. М 5081-VI з метою створення єдиної системи екстреної медичної допомоги в області відбуваються значні зміни в організації екстреної (швидкої) допомоги.
До цього в області функціонувало 2 станції швидкої медичної допомоги (Одеська та Ізмаїльська) та 27 відділень швидкої допомоги при центральних районних лікарнях. Жителі сільської місцевості викликали швидку медичну допомогу з районних центрів. При цьому мешканців Одеської області обслуговували 167 бригад швидкої медичної допомоги, у тому числі лікарських — 86, фельдшерських — 81. За рахунок обласного бюджету у 2012 році для бригад закуплено 40 УАЗів. а для центрів екстреної медичної допомоги — 3 реанімобілі на базі шасі «Форд».
В нашому районі цілодобово працюють 2 фельдшерських бригади швидкої медичної допомоги при центральній районній лікарні та по одній -при селищній лікарні смт Великодолинське та амбулаторії загальної практики — сімейної медицини с. Новоградківка.
Починаючи з 2013 року, створюється абсолютно нова система надання швидкої медичної допомоги в Одеській області. В результаті реорганізації швидкої медичної допомоги створюється єдина система екстреної допомоги. Мета її: однозначно скоротити термін прибуття бригад екстреної допомоги в містах до 10 хвилини, а в сільській місцевості — до 20 хвилин з моменту виклику бригади. Для цього всі пункти швидкої медичної допомоги, в т.ч. і нашого району, будуть підпорядковані станціям екстреної медичної допомоги.
Для цього всі згадані станції ЕМД області об'єднуються в комунальну установу «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф», новий статут якої затверджений сесією Одеської обласної ради.
Створюється єдиний обласний центр регіональної оперативно-диспетчерської служби швидкої медичної допомоги в м. Одеса — центральна диспетчерська, в якій постійно буде відслідковуватися інформація про місце перебування кожного екіпажу швидкої медичної допомоги з використаних сучасних GPS-технологій, що дозволяє забезпечити оптимальні маршрути руху бригад, дасть змогу надати екстрену медичну допомогу
вчасно і кваліфіковано та збереже життя багатьом тисячам людей.
Єдиному обласному центру регіональної оперативно-диспетчерської служби швидкої медичної допомоги (центральній диспетчерській) підпорядковуються 9 ново-створених територіальних станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги: Ізмаїльська, Арцизька, Білгород-Дністровська, Одеська, Біляївська, Комінтернівська, Великомихайлівська, Ко-товська, Любашівська. Вони включаються як відокремлені підрозділи, які очолюють служби екстреної медичної допомоги у закріпленій території. У 2013 році медикаментами та виробами медичного призначення екстрена медична допомога області забезпечена у повному обсязі.
Територіальним станціям екстреної (швидкої) медичної допомоги підпорядковуються 27підстанцій екстреної медичної допомоги (районних). Крім того, на сьогодні працюють 27 пунктів постійного (тимчасового) базування бригад екстреної медичної допомоги. Зокрема, наш пункт та всі його бригади підпорядковуються Біляївській станції екстреної медичної допомоги, залишаючись при цьому в тих же населених пунктах, що і були.
На сьогодні пункти постійного та тимчасового базування бригад ШМД Овідіопольського району розташовані в приміщеннях, що належать центральній районній лікарні. Тому Біляївській станції ШМД ці приміщення передаються в оренду. Всі інші матеріальні цінності (медичне обладнання, вироби медичного призначення, засоби зв'язку, транспортні засоби тощо) передаються центральною районною лікарнею на баланс Біляївської станції ШМД.
До кінця року заплановано створити на території області 52 пункти постійного (тимчасового) базування бригад екстреної медичної допомоги. Таким чином, радіус обслуговування кожного пункту базування буде складати не більше 20-25 км, що дозволить ефективно надавати екстрену медичну допомогу. До кінця року мережу швидкої медичної допомоги в Одеській області будуть обслуговувати понад 200 бригад. В результаті, час за який бригада швидкої медичної допомоги доїжджає до пацієнта в будь-якому населеному пункті області вже значно скоротився і ще більше скоротиться до кінця року. А це — багато врятованих життів людей в ситуації, коли відлік часу йде на секунди.
«Дитячий медогляд» триває
В Овідіопольському районі, як в Одеській області в цілому, в рамках ініціативи голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука «Народний бюджет» продовжується реалізація програми дитячий «Народний медогляд». Протягом нинішнього року кваліфіковані медичні спеціалісти
оглянуть стан здоров'я 9381 дитини шкільного та дошкільного віку району (7265 школярів та 2116 — дошкільнят).
За перший тиждень вже оглянуто близько 800 дітей. Ті, хто цього потребує, направляються на обстеження до районної та дитячої обласної клінічної лікарень.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |