![]() |
|
![]() |
![]() |
Європейська річкова премія буде присуджуватися щорічно, починаючи з 2013-го, як нагорода за краще управління річковими басейнами від Уралу до Атлантики. 12 вересня у Відні дві міжнародні організації — The ICPR (Міжнародна комісія з захисту Дунаю) і The International River Foundation (Інтернаціональний річковий фонд) — дадуть старт присудження цієї премії.
Участь у здобутті премії буде доступною для всіх природоохоронних організацій, які активно долучаються до екологічно стійкого управління басейнами річок Європи.
Інтернаціональний річковий фонд щорічно присуджує The Australian Riverprize, а також престижну Thiess International Riverprize, які є одними з найвагоміших нагород у сфері захисту навколишнього середовища. Міжнародна комісія із захисту Дунаю отримала цю премію у 2007 році та бере активну участь у підтримці Європейської річкової премії, а також ідей, що лежать в її основі.
«Європейська річкова премія заснована під час безпрецедентного інтересу до річкових басейнів та управління прісними водами в Європі. Підтримується ця місія такими важливими орієнтирними інструментами, як Водна рамкова директива ЄС, мета якої — домогтися доброї якості води на всіх водних просторах Європи до 2015 року, і Планування заходів з безпеки європейських водних ресурсів, яке стартувало в кінці 2012-го. Важко було вибрати кращий рік для старту Європейської річкової премії, ніж 2013-й — рік UNESCO з кооперації у водному управлінні», — зазначив представник Інтернаціонального річкового фонду Метью Редді (Matthew Reddy).
— МКЗД має чудову історію інтернаціональної кооперації, яка буде розширена завдяки створенню європейського офісу Інтернаціонального річкового фонду та Європейської річкової премії, — зазначив президент комісії Вольфганг Шталзер (Wolfgang Stalzer). — Усі держави, розташовані на Дунаї, зробили свій внесок у транскордонну кооперацію щодо створення сучасної та ефективної системи управління басейном цієї великої річки. І з допомогою Європейської річкової премії ми хотіли б належним чином висловити вдячність та відзначити вагомий підсумок багаторічної роботи. Володар Європейської річковий премії автоматично стає фіналістом у номінації на премію Thiess International Riverprize в наступному році.
Всеєвропейська комісія даватиме оцінку заявкам, що надійдуть, на підставі поданої системи річкового менеджменту, соціальних та економічних переваг, інтегрованого підходу до річкового менеджменту, довгострокового бачення і демонстрації видатних досягнень із захисту навколишнього середовища річок.
— Ми оцінили сотні заявок з усіх континентів, і, на наш погляд, здобувачі з Європи послідовно демонструють інтегрований підхід до річкового менеджменту, який вартий наслідування, — сказав професор Паул Ґрінфілд (Paul Greenfield), голова комісії The Thiess International Riverprize. — Враховуючи походження попередніх інтернаціональних переможців, включаючи європейські річки, такі як Мерсей (на заході Великобританії), Темза, Дром і Дунай, є хороший шанс, що європейські переможці і цього разу зможуть забрати з собою Thiess International Riverprize, — зазначив професор.
м. Відень (Австрія).
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |