![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеський вчений другий рік поспіль перемагає у Всеукраїнському конкурсі винахідників
Винахід одеського вченого Ярослава Лепіха «Метод переналагодження робочої частоти пристрою на поверхневих акустичних хвилях» дозволяє кардинально покращити цілий ряд мікроелектронних приладів у різних галузях реального сектору економіки.
Як повідомляє «Укрінформ», робота одесита не лише зацікавила колег-фізиків, а й дозволила її автору другий рік поспіль стати переможцем всеукраїнського конкурсу «Винахідник року», який проводить Державна служба інтелектуальної власності України.
«Винахід, про який йде мова, базується на дослідженому мною явищі, що має місце при поширенні поверхневих акустичних хвиль в анізотропних п’єзоелектричних матеріалах», — каже Ярослав Лепіх. За його словами, метод має широкий спектр застосування у мікроелектронному приладобудуванні і є базовим для створення мікроелектронних датчиків різного функціонального призначення, наприклад, датчиків тиску, датчиків лінійного переміщення, датчиків кута повороту, датчиків зусилля, температури тощо. В свою чергу, такі датчики можуть використовуватися у різного призначення автоматизованому обладнанні, машинобудуванні, автомобілебудуванні тощо. Особливістю датчиків, що базуються на винаході, є легке їх поєднання з мікропроцесорною технікою (ЕОМ), низьке енергоспоживання, пожежовибухобезпечність, малі розміри і, відповідно, малі масогабаритні показники при високих метрологічних характеристиках — точності та чутливості.
Більше того, запропонований професором Ярославом Лепіхом метод є дуже ефективним і при використанні його для переналагоджування частоти у різних радіотехнічних системах, апаратурі передачі та обробки складних радіосигналів з вимогами високої точності і стабільності. Скажімо, фільтри, дисперсійні лінії затримки радіосигналів тощо.
Ще однією перевагою цього методу порівняно з аналогами є те, що для його реалізації не потрібні так звані високі технології, а це за нинішніх умов і стану відповідних галузей виробництва в Україні дуже важливо.
Довідково. Ярослав Лепіх — доктор фізико-математичних наук, професор, лауреат Державної премії України, автор понад трьох десятків винаходів, понад 300 наукових праць, у тому числі 3 монографій, 6 навчальних посібників, директор Міжвідомчого науково-навчального фізико-технічного центру МОН і НАН України при ОНУ ім. І.І. Мечникова.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |