![]() |
|
![]() |
![]() |
Минулої суботи власники садово-городніх ділянок на Хаджибейському лимані мали змогу спостерігати в небі незвичну картину. Над водоймою кружляла зграя пеліканів, яких тут раніше стільки бачити не доводилося. Птахи вдивлялися в плесо і береги лиману, неначе оцінюючи, чи варто тут отаборитися.
Досі цих пернатих доводилося бачити, в основному, у пониззях річок Дністер та Дунай.
Що спонукало їх до пошуку нових місць?
Ми звернулися до доцента кафедри зоології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, кандидата біологічних наук Анатолія Корзюкова і попросили його відповісти на це запитання.
— Почну з того, — сказав Анатолій Іванович, — що пелікани — і кучерявий, і рожевий його види — свого часу були занесені до «Червоної книги України». До того їх лише одиниці помічали на нашій території. Але охоронний режим благотворно позначився на збільшенні кількості пернатих. Ця тенденція триває, і пелікани розселяються у східному напрямку, аж до Сиваша. Отже, картина, яку спостерігали над Хаджибейським лиманом, не виходить за рамки звичайної міграції птахів. Ще додам, що, судячи з усього, це, певно, були нестатевозрілі пелікани, оскільки в цей період, який ще називають сезоном тиші, відбувається виведення нового потомства.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |