![]() |
|
![]() |
![]() |
4 червня в Одесі пройшли громадські слухання щодо її генерального плану. Це перші в історії слухання, які були проведені відповідно до Статуту міста: вони передбачають не просто обговорення генплану, а й голосування одеситів за рекомендації слухань. Всі прийняті рекомендації повинні бути озвучені у сесійній залі та розглянуті перед прийняттям рішення про затвердження генплану або відправлення його на доопрацювання.
Попри складності з реєстрацією, на слуханнях були присутні близько 500 городян, з яких 410 взяли участь у голосуванні. Одесити активно підтримували рекомендації щодо збереження всіх скверів та історичного центру міста, голосували проти знесення гаражів та автостоянок, проти зменшення маршрутів електротранспорту і забудов на місці трамвайних депо. Підтримали представники громади рекомендацію внести в генеральний план мережу велодоріжок та залишити без змін територію Селекційно-генетичного інституту (там збираються прокласти трасу «Північ — Південь» та збудувати розважальний центр).
Єдине питання, яке поділило залу на кілька таборів, стосувалося забудови в районі Адміральського проспекту: приблизно третина присутніх голосувала проти, ще третина — за те, щоб ця територія підпадала під комплексну реконструкцію, як і окремі частини Молдаванки, Пересипу та інших депресивних районів. У чому одесити були єдині, то це в тому, що генплан ані приймати, ані навіть виносити на розгляд сесії 18 червня не треба. Одні називали його «обґрунтуванням забудови зелених зон», інші — «узаконенням будівельного бандитизму».
Загалом слухання тривали майже три години, причому далеко не всі охочі встигли виступити, а частини із запитаннями до архітекторів не було взагалі. Варто відзначити, що у викладеному в Інтернет проекті генплану — маса технічних помилок. Так, біля однієї з одеських шкіл «зник» стадіон, а кілька скверів помічені «під забудову». Насправді, запевняли архітектори, ніхто не збирається «красти» стадіон і забудовувати Михайлівський та Олексіївський сквери — це, мовляв, просто технічні помилки, які виправлять.
Наприкінці громадських слухань було внесено пропозицію проголосувати за створення комісії, котра б вивчила, куди насправді пішли гроші, виділені на розробку генерального плану, який не лише нехтує інтересами людей, а й рясніє технічними помилками. Пропозицію підтримали майже одностайно.
(Детальніше — у наступному номері).
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |