ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Глобальне потепління показує пазурі
06.06.2013 / Газета: Чорноморські новини / № 45(21413) / Тираж: 8525

Глобальне потепління, для якого характерні різкі зміни погоди і часте виникнення катаклізмів, показує нам уже пазурі та зуби. Слідом за руйнівним торнадо в США жахлива повінь охопила Європу — Австрію, Німеччину, Чехію і Швейцарію. На частині територій оголошено надзвичайний стан та евакуацію населення...

Не оминула негода й Одещину, на яку пізно ввечері 31 травня налетів великої сили ураган. Його епіцентром стала Одеса, в якій швидкість вітру сягала 35 метрів на секунду. Як пояснили синоптики, тут для розгулу стихії склалися ідеальні умови: холодні маси повітря з моря зустрілися з теплими із суші. Сильний шквал на пару з грозовою зливою повалив близько трьох тисяч дерев та великих гілок, багато стовпів, обірвав лінії електропередач, повиривав рекламні щити, подекуди понівечив дахи будинків і повибивав вікна, перекрив уламками транспортні магістралі. Сталося два випадки ураження електрострумом, внаслідок чого один чоловік загинув. Багато хто постраждав від забиття гілками, що падали на голови, та зірваною черепицею. П’ятьох осіб врятували з автівок, привалених деревами...

Дуже постраждали пляжі Аркадія, Відрада і Дельфін — зламано тапчани, вирвано тіньові навіси, рятувальні вежі, роздягальні тощо. Збитків зазнав дитячий центр «Молода гвардія», де поламано понад півтори сотні дерев, а на кількох допоміжних спорудах розкрито дах.

Невтішні повідомлення надійшли і з районів області. Багато населених пунктів через негоду залишилися без електро- і газопостачання. У Комінтернівському районі (найбільше постраждала Фонтанка) зірвало десятки дахів з будівель.

На ліквідацію стихійного лиха вий­шли працівники держслужби з надзвичайних ситуацій, енергетики, газівники, транспортники, міліціонери і військові. На залишилося байдужим до спільної біди і населення міста — одесити, почасти навіть швидше за комунальників, бралися за пили, щоб очистити тротуари та проїжджі частини від повалених дерев, допомогти людям, які потрапили під удар бурі.

Коментуючи те, що сталося, метеорологи зазначають, що передбачати урагани такої сили вони не спроможні. Зробити це можна лише з допомогою особливого локатора, якого на озброєнні у них нема. Коштує він, за словами спеціалістів, 3—5 мільйонів гривень і здатний попереджувати про небезпеку за три години до її початку.

Автор: Валентин ЩЕГЛЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту