![]() |
|
![]() |
![]() |
«Такого урагану, що пронісся над Одесою 31 травня, старожили ботсаду не фіксували більш як півстоліття. Ми втратили 150 дерев віком від 100 до 130 років, постраждали колекції та оранжереї, — повідомив директор ботанічного саду ОНУ ім. І. І. Мечникова, доктор біологічних наук Олександр Слюсаренко. — Але завдяки зв’язкам з ботанічними садами світу ми зможемо відновити цикл випробувань інтродукцій, необхідних для озеленення міста».
Оптимізму вченому додає досвід ботсаду, який за свою 150-річну історію неодноразово виживав у сутичках із стихією, та контакти з 217 ботанічними садами різних країн, з допомогою яких і відбуватиметься відновлення колекції рослин, що постраждали від природного катаклізму.
Як повідомляє прес-служба ОНУ ім. І.І. Мечникова, у 1974—1975 роках через надто низьку температуру вимерзла частина колекції кипарисів та ялин. Тоді на відтворення колекції видів знадобилося 8 років. У 1981-у буря знищила дорогі хвойні дерева на обох територіях ботсаду (загальний збиток перевищив 50 тисяч рублів). Завдяки фінансовій і технічній допомозі відповідних міністерств і відомств втрачене поновили за кілька років.
«Ботанічний сад університету — національне природне надбання, один з брендових наукових і туристичних маршрутів Одещини. Сьогодні щоб відновити багатство ботсаду, потрібна консолідація зусиль університету та влади», — зазначив ректор ОНУ Ігор Коваль. До речі, нині одним з перших на допомогу науковцям прийшов Одеський кабельний завод, який надав вежу, щоб зчищати дерева від поламаного гілля.
Довідково: Ботанічний сад заснований в Одесі у 1867 році. Нині його загальна площа — 16 гектарів. Колекційний фонд рослин налічує близько 3800 видів, у тому числі дві тисячі оранжерейних. Це одна з найбільших колекцій України.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |