![]() |
|
![]() |
![]() |
В Одеському міському центрі зайнятості відбулася прес-конференція, присвячена нововведенням у законі «Про зайнятість населення». Головною новиною зібрання стала інформація про видачу ваучера для підтримки конкурентоспроможності громадян на ринку.
— Із 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення». Документ містить низку важливих інновацій, що стосуються всіх основних фігурантів ринку праці: роботодавців і найманих працівників, молоді, яка розпочинає трудову діяльність, і громадян старшого віку, — повідомила начальник відділу професійного навчання Одеського обласного центру зайнятості Алла Борщ. — Торкнулися новації й державних установ, що забезпечують формування та реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення, а також контроль за додержанням законодавства про зайнятість. Не обійшов закон і приватні компанії, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, тощо.
Розмову про зміни в законодавстві про зайнятість населення продовжила начальник відділу профорієнтації Одеського міського центру зайнятості Олена Ляшонок:
— Тепер, відповідно до нового закону, людина, яка не працює і звернулася до центру зайнятості в пошуку роботи, отримує статус безробітного з першого дня реєстрації в центрі, якщо підходяща для неї робота відсутня. Звертатися можна до будь-якого центру зайнятості, незалежно від проживання та місця перебування особи. Розмір максимальної допомоги з безробіття для працездатних осіб становитиме чотири прожиткових мінімуми. Він не обмежуватиметься середньою зарплатою по регіону, а буде єдиним по всій Україні.
Розширено також перелік категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Зокрема, це стосується чоловіків, які мають дітей віком до 6 років, самотніх чоловіків, які мають дітей віком до 14 років або дітей-інвалідів. Це стосується й інших соціально вразливих категорій: молоді, що закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх вищих та професійно-технічних закладах і вперше приймається на роботу; осіб, яким залишилося 10 й менше років до настання права на пенсію за віком; звільнених після відбування покарання; інвалідів, що не досягли пенсійного віку; осіб, яким сповнилося 15 років і які за згодою одного з батьків або опікуна, як виняток, можуть прийматися на роботу.
Відтепер заборонено обмежувати вік кандидатів на вакансію, а також пропонувати роботу тільки жінкам або тільки чоловікам, за винятком специфічної роботи, яку можуть виконувати особи конкретної статі.
Нововведення торкнулися й молоді, точніше студентів останніх курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів. Вони матимуть право стажуватися у роботодавців до шести місяців і, відповідно, до їхньої трудової книжки обов’язково вноситиметься запис про проходження цієї практики. Закон стимулюватиме молодих спеціалістів, які вирішили поїхати працювати у сільську місцевість. Студентам певних професій, які укладуть трудовий договір на термін не менше трьох років з підприємствами, установами та організаціями, розташованими в таких населених пунктах, надаватимуть житло та одноразову допомогу в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. Це все робитиметься за кошти державного бюджету. Якщо молодий спеціаліст пропрацює в цьому населеному пункті не менше 10 років, надане житло перейде у його власність.
Але найважливішою темою для розмови стала можливість отримання ваучера, передбаченого постановою Кабінету Міністрів, «Про затвердження порядку видачі ваучерів для підтримки конкурентоспроможності осіб на ринку праці».
Начальник відділу професійного навчання Одеського міського центру зайнятості Дмитро Циганков прокоментував це нововведення так:
— Отримати одноразовий ваучер для підтримки їх конкурентоспроможності шляхом підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації мають право особи старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років до досягнення пенсійного віку. Цей ваучер може бути використаний для оплати навчання з перепідготовки за професіями та спеціальностями, що затребувані на вітчизняному ринку праці. Його може отримати будь-хто, незалежно від того, чи зареєстрований він у центрі зайнятості як безробітний, чи ні. Оплата здійснюється за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування у разі безробіття. Вартість такого ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2013-го — 1147 гривень). Тобто зараз вона становитиме 11470 гривень. Спеціальність людина обирає сама з переліку затверджених професій у сфері інформаційних технологій, будівництва та міського господарства, транспортної інфраструктури, агропромислового комплексу та харчової промисловості.
На завершення прес-конференції такі ваучери видали першим чотирьом особам. Їхні власники можуть пройти навчання в Одеському національному політехнічному університеті та Одеській академії будівництва й архітектури.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |