ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Кондиціонер — друг чи ворог?
08.06.2013 / Газета: Чорноморські новини / № 46(21414) / Тираж: 8525

З настанням спеки у квартирах та офісах охолоджують повітря за допомогою кондиціонера. Втім, отримуючи, здавалося б, комфортні умови для життєдіяльності, людина може дуже легко застудитися. Найбільше від потоків холодного повітря страждають горло, м’язи і нервові закінчення. Через некомфортну температуру або неправильне розміщення кондиціонера знижується імунітет і загострюються хронічні захворювання, попереджають фахівці клініки INTO-SANA.

Найчастіше значний контраст температур повітря на вулиці і в приміщенні призводить до загального переохолодження. Відтак зараження інфекційними захворюваннями відбувається легше. Але є й серйозніші наслідки від неправильного встановлення кондиціонера.

«За наявності хронічних захворювань різкі перепади температури і переохолодження можуть спричинити такі захворювання, як гострий риніт, гострий фарингіт, гострий тонзиліт, бронхіт, пневмонія, — застерігає лікар вищої категорії загальної практики сімейної медицини багатопрофільної поліклініки INTO-SANA Анатолій Тютюнник. — Місцеве переохолодження, що виникає при локальному впливі потоку холодного повітря з кондиціонера на певні ділянки тіла, може призвести до виникнення невритів, міозитів, реактивних артритів».

Найбільш неприємне захворювання — запалення периферичних нервів (неврит). З’являються болі, втрата або зниження чутливості, порушення рухової функції — паралічі і парези. Необхідне термінове звернення до лікаря для початку спеціального лікування, яке забезпечить швидке й повне відновлення.

При міозиті характерні болі в м’язах, які посилюються при рухах, а також при дотику. З часом виникає обмеження рухливості суглобів. У цьому випадку без консультації спеціаліста та лікування також не обійтися.

Щоб не стикатися з подібними проблемами, слід з особливою ретельністю підходити до встановлення кондиціонера в помешканні. Важливі параметри пристрою, місце його розташування та режим роботи. Температура і швидкість обдування — головні фактори, що впливають на рівень комфорту та безпеки. Якщо конструкція не передбачає регулювання вологості, рекомендується користуватися зволожувачем повітря.

«Необхідно уникати надто великої різниці температури в кімнаті і на вулиці. Така різниця не повинна перевищувати 7°C. Температура в приміщенні не має виходити за межі температури комфорту, а це для дорослих 18—22°C, інакше — ризик виникнення простудних захворювань збільшується в кілька разів», — зазначає Анатолій Тютюнник.

Не варто встановлювати кондиціонер навпроти дивана та інших місць, де найчастіше бувають люди. Швидкість потоку повітря не повинна перевищувати 0,2 м/с.

Лікарі нагадують, що застосування кондиціонера не скасовує необхідність регулярного провітрювання кімнат.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту