![]() |
|
![]() |
![]() |
Ситуація навколо генерального плану Одеси, який можуть схвалити вже на сесії міськради 18 червня, з кожним днем стає гострішою. Ще під час громадських слухань проголошувалося, що вимоги городян річної давнини не враховані, що в розробленому проекті — маса технічних помилок. Присутні на громадських слуханнях порушили безліч проблемних питань генплану і проголосували за те, щоб його відправили на доопрацювання, однак з порядку денного найближчого засідання міської ради він не зник. Люди, обурені тим, що їх не чують, почали виходити на вулиці з протестними акціями.
Так, нещодавно одесити об’єдналися для того, аби захистити сквер Жанни Лябурб. Він розташований у самому центрі міста (під Тещиним мостом) і вже давно є ласим шматком для представників готельного бізнесу. Жителі мікрорайону, звернувши увагу на те, що в генеральному плані скверу нема, виступають категорично проти його знищення і початку там будь-якого будівництва. Якщо мирні акції не дадуть результатів, вони погрожують перекривати дороги, адже, переконані, сьогодні в місті не так багато зелених територій і їх потрібно зберегти. А ще зазначають: якщо на місці скверу з’явиться черговий готель, вид з Тещиного моста зіпсується остаточно.
Окремий табір незадоволених складають одеські автомобілісти. Питання про відсутність у генплані нинішніх гаражних кооперативів та стоянок вони порушували ще взимку. І хоча розробники генплану тоді пішли з ними на контакт, адекватного рішення проблеми власники автівок не дочекалися: на місці їхніх стоянок, як і раніше, передбачається масштабна забудова, а відтак десятки тисяч автомобілістів залишаться без парковок і гаражів. Щоб не допустити такого розвитку подій, вони активно об’єднуються й обіцяють пікетувати мерію, перекривати дороги, робити все, аби генеральний план (у запропонованому вигляді) не був прийнятим.
На одеських схилах також протестують. Так, у рамках руху «Генеральний протест» активісти Союзу анархістів України провели акцію на Трасі здоров’я. Вони загородили частину зеленої зони смугастою захисною стрічкою і повісили таблички «Продано». Зацікавленим гостям міста й городянам пояснювали, що за генпланом приморські парки збираються вирубати і забудувати елітними готелями. Одному з активістів зв’язали руки, заклеїли рот стрічкою і поставили його на коліна під табличкою «Продано». Цим анархісти символізували, що місцева влада не прислухається до місцевих жителів, коли йдеться про генплан, і що з його схваленням одесити будуть остаточно скручені і принижені.
Інша символічна акція пройшла нещодавно на Думській площі біля входу в мерію. Там громадські активісти розірвали роздрукований генеральний план (на знімку) і закликали городян вийти на вулиці, щоб захистити місто. «Ми вимагаємо зняти генеральний план з розгляду на сесії, опублікувати всі матеріали цього документа, продовжити слухання та внести до генплану рішення, за які одесити проголосували на громадських слуханнях 4 червня», — озвучив вимоги протестувальників громадський діяч Леонід Штекель. Під час цієї акції її учасники закликали всі громадські організації, всі формальні і неформальні рухи, всі ініціативні групи на знак протесту вивести людей на вулиці міста.
Варто додати, що заклики вийти на мітинги проти генплану перед сесією міськради 18 червня опублікували багато місцевих новинних ресурсів, сайтів громадських організацій, соціальних мереж. У той же час у міському управлінні архітектури вважають, що одесити задоволені генпланом, просто їхньої позиції не видно, оскільки ті, хто за генплан, не організовують гучних акцій. «Люди, які підтримують генплан, сидять вдома. Вони не проводять мітингів, не збирають підписи і нічого не рвуть», — прокоментував ситуацію заступник головного архітектора Одеси Марат Касимов. На його думку, проект генплану відповідає інтересам городян.
А як же громадські слухання? Як озвучені і проголосовані на них вимоги? Як протестні акції? Це що, не позиція одеситів? Принаймні найактивніших, найнебайдужіших з них.
Людмила ІВАЩЕНКО.
PS. 12 червня на Думській площі відбулася чергова акція протесту проти генплану. Її організатори — ГО «Молодежное единство» — принесли під мерію тисячі підписів одеситів, поставлених проти забудови зелених зон міста.
«Під одеську міськраду ми принесемо 8000 підписів і кота в мішку, якого мерія хотіла підсунути одеситам у вигляді генплану», — заявив лідер організації Антон Давиденко і закликав городян прийти
15 червня о 12.00 на Соборну площу на чергову акцію протесту проти генплану.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |