ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВЕЛИКА ВОДА — ВЕЛИКА БІДА
13.06.2013 / Газета: Чорноморські новини / № 47(21415) / Тираж: 8525

Європа продовжує потерпати від повені, яку визнано у Євросоюзі найбільшим лихом століття. Стихія атакує і найближчих сусідів України — Польщу, Словаччину, Угорщину. Так, за інформацією «Українського радіо», щосекунди повз Будапешт мчить по 10 тисяч тонн води. Рівень Дунаю в угорській столиці перевищив критичну 8-метрову позначку. Повінь забрала життя щонайменше 15 осіб, тисячі людей змушені були залишати свої домівки. Збитки вимірюються мільярдами євро.

Велика вода невпинно наближається до українського кордону. Найбільшої біди вона може наробити саме у нас, на Одещині. Рівень води в Дунаї невпинно зростає…

11 червня в Одеській області під головуванням віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула пройшла виїзна нарада міжвідомчого оперативного штабу з координації дій центральних та місцевих органів влади з метою запобігання надзвичайним ситуаціям, пов’язаним з весняними паводками.

Голова міжвідомчого штабу Олександр Вілкул, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських, голова Державного агентства водних ресурсів Василь Сташук, заступник голови Одеської облдержадміністрацації Валерій Матковський провели огляд з вертольота території дельти річки Дунай та гідротехнічних споруд на найбільш паводконебезпечних ділянках від м. Вилкове до м. Рені. Далі урядова комісія перевірила стан ділянки 54 — 55 миля, яка потребує відновлення, та хід будівництва дамби на ділянці Прорва — Пам’ятник. На даний момент відновлено 1,8 км дамби, 350 м з яких укріплено за новою технологією, за допомогою екомата.

За словами віце-прем’єр-міністра, нинішнього року уряд на оновлення захисних гідротехнічних споруд в Україні виділив понад 123 млн грн. «З метою попередження надзвичайних ситуацій під час пропуску паводку на річці Дунай в Одеській області міжвідомчий штаб проводить цілодобовий моніторинг ситуації в регіоні. Ситуація детально проаналізована. Складено план дій. Спрогнозовано приток води, об’єм та час її прибуття», — сказав Олександр Вілкул. Він під­креслив, що дії штабу направлено насамперед на реалізацію превентивних заходів, які передбачають пропуск води через гідротехнічні споруди. Водночас усі аварійно-рятувальні служби приведені до найвищого ступеня готовності.

«Протягом кількох днів в Одеській області буде сконцентровано 1200 осіб особового складу, 400 одиниць спеціальної техніки, в тому числі 123 плавзасоби та 200 одиниць потужного насосного обладнання, три вертольоти. ДСНС України визначено три пункти тимчасового збору населення на 500 осіб кожний, де за необхідності буде надаватися медична допомога, харчування тощо», — повідомив голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських. Він наголосив, що робота та взаємодія всіх служб та органів влади спрямовані на недопущення підтоплень населених пунктів.

Після огляду гідроспоруд у м. Ре­ні відбулося засідання міжвідомчого оперативного штабу під головуванням Олександра Вілкула.

Гідрометцентр спрогнозував максимальні значення рівня води в Одеській області в третій декаді червня. Всі ці рівні менші за небезпечні. Зокрема, в місті Рені при небезпечному рівні 535 см очікуваний рівень води не перевищить позначки 480—520 см. Біля Ізмаїла при небезпечному рівні 370 см вода підніметься до 320—360 см. У Кілії рівень води не перевищить позначки 190—210 см при небезпечному значенні 265 см. А у місті Вилкове (при небезпечному рівні 155 см) вода зупиниться на позначці 145—155 см.

Під час засідання начальник головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області Володимир Боделан доповів про готовність рятувальних підрозділів регіону до ліквідації можливих надзвичайних ситуацій.

За результатами перевірки стану готовності Одеської області до проходження паводку, керівник міжвідомчого штабу, віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул дав завдання Держслужбі з надзвичайних ситуацій, Держвод­агентству, Мінрегіону, Мінінфра­структури, Одеській облдержадміністрації посилити моніторинг гідрологічної обстановки в басейні річки Дунай та своєчасно оповіщати населення про погіршення погодних умов і виникнення надзвичайних ситуацій.

За матеріалами ГУ ДСНС в Одеській області.

P.S. 12 червня під час засідання Кабміну, керівник уряду Микола Азаров доручив віце-прем’єр-міністру Олександрові Вілкулу, голові Держслужби з надзвичайних ситуацій Михайлу Болотських і голові Держагентства водних ресурсів Василю Сташуку посилити підготовку до пропуску паводка. «Ми повинні захистити наші населені пункти і господарські об’єкти. Тим більше, що такі рівні води, які очікуються, наші гідро­споруди вже витримували. Але знову-таки треба зміцнити, заготовити матеріали і техніку, профінансувати всі необхідні роботи. Ще два тижні приблизно є». Микола Азаров також зазначив, що можливий прихід з центральноєвропейських країн великої води на українську частину ріки Дунай, згідно з прогнозами Гідрометцентру, очікується 20—25 червня.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту