ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Тайм-аут для протесту
15.06.2013 / Газета: Чорноморські новини / № 48(21416) / Тираж: 8525

Як відомо, головним питанням наступної сесії міськради мав стати генеральний план Одеси. Городяни, в свою чергу, почали активно об’єднуватися навколо вимоги зняти документ з порядку денного. Після того, як стало зрозуміло, що із запропонованим проектом люди не змиряться і попереду владу чекає безліч мітингів, акцій тощо, політики і чиновники, практично дублюючи один одного та вимоги городян, почали робити гучні заяви про невідповідність генерального плану потребам одеситів, про безліч технічних помилок і необхідність відправити його на доопрацювання.

Так, голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук підкреслив, що поспішати з прийняттям документа непотрібно. «Без генплану Одеса розвиватися не буде. Але на даний момент я різко негативно ставлюся до того, як це виглядає і відбувається. Раз з’являються протести — значить, треба з людьми поспілкуватися. І прямий обов’язок мера взяти це важливе питання на себе і знайти злагоду в суспільстві. Потрібно зустрітися з усіма, вивчити пропозиції людей, пояснити все політичним елітам, громадським діячам — це і є робота мера», — зауважив голова ОДА.

«Для мене, чесно кажучи, незрозумілий поспіх з прийняттям генплану. Що зміниться, якщо він буде прийнятий через місяць або два? Однозначно сьогодні документ потребує доопрацювання. Адже невипадково небайдужі одесити вносять стільки пропозицій. Навіть технічні помилки, які сьогодні існують, потрібно виправляти», — поділився думками з цього приводу нардеп Сергій Ківалов.

Народний депутат Ігор Марков також вважає генеральний план недопрацьованим і пропонує спочатку вирішити питання зі збереженням зелених зон, гаражних кооперативів, забудови тощо, а вже потім виносити його на голосування. «Прийняття генерального плану без виправлення названих недоліків я вважаю неприпустимим і готовий задіяти всі свої можливості впливу для того, щоб утримати міську владу від подібної злочинної помилки», — зазначив нардеп.

«Реально — це схема території, де бізнес-структури позначили свої наміри на карті і забезпечили швидке лобі своїх інтересів. У ньому немає нічого спільного з перспективним планом розвитку і збереженням пріоритетів для курортного міста», — вважає народний депутат Світлана Фабрикант.

Нардеп Геннадій Труханов звернув увагу на велику кількість помилок у проекті генерального плану: «В зону забудови потрапила зелена зона, деякі сквери в нього взагалі не увійшли. Я не знаю, навмисно це зроблено, чи були допущені помилки. І не уявляю собі, як можна буде внести ці поправки і доопрацювання, якщо генплан пройде експертизу — в даний момент він якраз перебуває на експертизі».

«Генеральний план — це містобудівна конституція, яка на багато років вперед визначить, в якому напрямку буде змінюватися і розвиватися місто. Найголовніша небезпека існуючого проекту полягає в тому, що забудовники отримають повну свободу дій, на шкоду інтересам міста і громади. Будуть забудовані одеські парки, сквери, схили. Замість зеленої зони одесити отримають нові готелі, супермаркети і торгово-розважальні комплекси. Також можуть бути знищеними певні житлові квартали. Містобудівна конституція Одесі потрібна. Але не на шкоду місту та його жителям», — висловився щодо ситуації нардеп Сергій Фаєрмарк.

Згодом заяву зробив і сам міський голова Олексій Костусєв. Він підкреслив, що генеральний план Одесі потрібен. «Однак протягом 7 років прийняти його не вдавалося. І я розумію чому. З одного боку, важко підготувати документ, який відповідав би інтересам кожного одесита. З іншого, представлені проекти мали серйозні недоліки. Я забезпечив проведення відкритих громадських слухань генплану і вдячний всім небайдужим одеситам, які взяли в них активну участь. Вважаю, що це реальна перемога місцевого самоврядування, досягнута завдяки прийнятому нами Статуту міста», — зазначив він. За словами посадовця, проектувальникам, архітекторам, фахівцям, громадським діячам необхідно ще попрацювати над планом, оскільки неясностей, а тим більше — помилок у цьому питанні бути не може. «Як мер я відповідаю за спокій і громадянську згоду в місті, за те, щоб інтереси кожного одесита були захищені. Прийняття генерального плану Одеси має стати не яблуком розбрату, а тим, що об’єднає нас усіх», — заявив Олексій Костусєв.

Відтак міська рада не розглядатиме проект генерального плану розвитку Одеси на сесії 18 червня. Одесити довели, що, об’єднавшись, можна завадити владі приймати злочинні рішення. На жаль, це не остаточна перемога, а лише тайм-аут. Попереду — нові редакції генплану, і навряд чи вони врахують усі побажання городян.

Автор: Людмила ІВАЩЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту