![]() |
|
![]() |
![]() |
2013-й для музикантів усього світу проходить під знаком Сергія Рахманінова: минає 140 років від дня народження і 70 років від дня смерті видатного композитора сучасності.
Великий музикант і громадянин усього світу, Сергій Рахманінов писав і виконував музику, яка стала символом змін у буремному ХХ столітті. Працюючи на його початку віце-президентом Імператорського Російського товариства, він сприяв становленню Одеської музичної академії, 100-річчя якої відзначатиметься у вересні.
З повагою до великої особистості і з нагоди сторічного ювілею академії студенти та аспіранти кафедри спеціального фортепіано класу заслуженого діяча мистецтв України, професора Тетяни Шевченко підготували чудовий концерт, присвячений Сергію Рахманінову.
За кращими традиціями, притаманними нашій музичній академії, концерт, що відбувся у Золотій залі Літературного музею, був благодійним — його відвідали літні люди, пенсіонери, ветерани війни та праці, інваліди, що перебувають на обліку у територіальних центрах міста.
Концерт розпочався «Осінньою піснею» з циклу «Пори року» П.І. Чайковського, яку виконав першокурсник, лауреат всеукраїнського конкурсу Куан Цзехуей. Саме Петро Ілліч Чайковський був справжнім «батьком» у музиці для Сергія Рахманінова, побачив у ньому майбутнього генія і допомагав у становленні його таланту.
У виконанні лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів, студентів кафедри спеціального фортепіано Алевтини Решетової, Людмили Малюти, Мехрибан Сулейманової та аспіранток Ган Сяосюе і Ян Веньень прозвучали популярні класичні фортепіанні твори Рахманінова, які молоді музиканти підготували спеціально для цієї події.
І хоча всі виконавці студенти одного педагога — Тетяни Іванівни Шевченко, кожен із них відрізнявся власним музичним почерком, власним прочитанням твору, власним самовираженням через музику Рахманінова. Це свідчить про те, що їх педагог, наділяючи учнів знаннями і майстерністю, дає певну свободу і можливість творчості. Саме тому вихованці Тетяни Шевченко здобувають нагороди на численних всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
Літні слухачі із задоволенням аплодували молодим талантам. Адже музика Сергія Рахманінова — це квінтесенція ХХ століття, в якому вони народилися і прожили більшу частину свідомого життя. Ми всі пам’ятаємо епізод із стрічки Марлена Хуцієва «Весна на Зарічній вулиці», де вчителька Тетяна Левченко слухала з «тарілки» другий фортепіанний концерт Рахманінова, один із найвідоміших у світі його творів. Уривки з цього концерту й досі звучать у піснях Френка Сінатри, Елвіса Преслі, Монсеррат Кабальє та інших. До речі, спадкоємцям С. Рахманінова навіть довелося судитися, щоб визнати за своїм знаменитим предком авторські права на пісню, яку виконувала Селін Діон.
Відомо, що великий музикант, піаніст, композитор був надзвичайно скромною людиною.
Під час Другої світової війни, будучи важко хворим на меланому, яка провокувала нелюдські болі, Сергій Рахманінов давав концерти, а кошти з продажу квитків йшли у фонд Перемоги. На його гроші у Радянському Союзі будувалася військова техніка.
У виконанні пенсіонерів, підопічних Територіального центру соціального обслуговування Приморського району, під час концерту звучали вірші поетів срібного віку: О. Блока, В. Маяковського, А. Ахматової, співзвучні музиці великого композитора.
Цей концерт став чудовою подією і для студентів, які напередодні ювілею Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової зробили подарунок і для шанувальників музики Сергія Рахманінова, і для слухачів, які отримали насолоду та приємні враження від цього концерту.
Революційна музика Сергія Рахманінова омиває, очищує душу, вимітаючи з неї пилюку повсякденного життя — і це сповна відчули всі учасники концерту, який дозволив доторкнутися до величі геніального музиканта.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |