ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
СТУДЕНТСЬКА ВИШИВАНКА
27.06.2013 / Газета: Чорноморські новини / № 51(21419) / Тираж: 8525

На свято Трійці в Українському домі Одеси (Катерининська, 77) презентували виставку українського одягу та прикрас. Експозицію відкривали танцями та співами. Перед присутніми виступив народний колектив «Зоресвіт» (керівник — Елеонора Шапкіна). З жартами та усмішками танцюристи на деякий час перенеслися в роки наших пращурів і вчили глядачів традиціям Зелених свят.

Як розповіла координатор Україн­ського клубу Одеси Олена Збаровська, виставку підготували студенти Одеського професійного ліцею технології та дизайну. Власне, це їхні дипломні роботи. Особливість виставки — модернізоване стародавнє вбрання із сучасних матеріалів. Експозиція не дуже велика — одне лляне плаття, 10 спідниць, 8 шифонових сорочок, з півтора десятка бантиків для волосся та дві вишиті картини із зображенням українського прапора та герба. Незважаючи на це, студентські роботи гості клубу вподобали одразу.

«Люди заходять, питають, скільки це коштує. Цікавляться, хто автор. Просять залишити вподобану річ для них», — розповідає Олена. Роботи ексклюзивні — представлені в одному екземплярі, експозиція триватиме ще місяць, тому прощатися з українським вбранням керівництво клубу поки що не збирається. «Зараз ми продати не можемо, бо воно виставляється. Але якщо попросите — ми відкладемо речі, й по закінченню виставки кожен зможе купити, що йому сподобалося», — зазначила Олена Збаровська.

Цінова політика, порівняно зі спеціалізованими магазинами, цілком прийнятна: від 20 гривень за бантики для волосся, до 450 гривень за лляне плаття. Вишиті картини — по 70 гривень. «Наскільки мені відомо, студенти мають у себе в ліцеї вишиті портрети сучасних жінок України. Там і Тимошенко, і співачки наші», — каже координатор клубу. До речі, при бажанні одяг та картини молодим авторам можна замовляти. При цьому працюють вони не лише зі своїми викройками і тканиною, а й з ескізами та матеріалами замовників.

Український клуб запрошує земляків долучатися до української духовної спадщини, не соромитися одягатися в народне вбрання, бо це не лише повага до предків, а й прояв власної оригінальності і самобутності.

Автор: Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту