![]() |
|
![]() |
![]() |
У порятунку Куяльницького лиману таки зроблено паузу. До вересня вчені трьох наукових інститутів досліджуватимуть питання впливу морської води на лиман у разі його з’єднання з морем.
А поки вчені думатимуть, чиновники зацікавилися екологічним станом берегів лиману (тих територій, які після пуску води опиняться під водою) та станом труби, з допомогою якої, власне, й мають вирішувати питання наповнення Куяльника морською водою. В останніх числах червня представники облдержадміністрації разом із вченими ще раз з’їздили до лиману, аби «порадитися». Результати наради чогось принципово нового не внесли.
Як повідомив під час засідання колегії заступник голови ОДА Валерій Матковський, концентрація солей на один міліграм води, як і раніше, зашкалює, в околицях лиману продовжують рити кар’єри та смітити. Що ж стосується самої труби, то зовні за розмірами вона підходить, а за станом — ще треба з’ясувати. Для дослідження внутрішньої частини трубопроводу обіцяють задіяти спеціальну техніку. Хоча вже сьогодні відомо: цю трубу використають лише як «кожух». Всередині неї, аби уникнути контакту морської води з металом і збільшити термін експлуатації об’єкта, протягнуть трубу пластикову.
Загалом, за словами Валерія Матковського, куяльницьку проблему вирішуватимуть у три етапи: очистять береги лиману, наповнять його водою та відновлять русло річки Великий Куяльник.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.014Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |