ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Ласі шмати узбережжя
18.07.2013 / Газета: Одесские известия / № 75(4494) / Тираж: 18937

З боку прокуратури Одещини триває всебічна та жорстка протидія самочинній забудові прибережної смуги Чорного моря.

Завершено перевірку законності при наданні у власність і користування приморських земель, а також при зміні її цільового призначення і забудови. Внаслідок подань демонтовано 62 споруди загальною площею 5300 кв. метрів. Забезпечено вільний доступ до пляжів загальною площею понад 44 гектари. Ще потрібнішою справою є запобігання правопорушенням у цій сфері.

Судами вже задоволено 29 позовів щодо земельних ділянок загальною площею майже 11 га, вартістю понад 26 млн гривень. За 25 рішеннями проведено виконання, і в державну та комунальну власність повернуто понад 10 га землі, вартість якої склала понад 68 млн гривень.

Прокурорами районної ланки вжито заходів для проведення інвентаризації всіх об’єктів, розташованих на узбережжі Чорного моря.

Є немало прикладів порушень. Так, на земельних торгах (аукціоні), що відбулися ще у 2005 році, міська рада продала комерційному підприємству земельну ділянку площею 0,4 га на Французькому бульварі для будівництва 24-поверхового оздоровчого комплексу з апартаментами та паркінгом. Цікаво, що ласий шматок землі – на відстані 20 метрів від урізу води в охоронній зоні Чорного моря.

Тож посадовці міськради і органів державного земельного та природоохоронного контролю внесли недостовірні відомості у висновки щодо відведення землі.

Прославилася й Затоківська селищна рада, рішенням якої у тому ж 2005 році затверджено проект землеустрою на 114 га. Завдяки «старанням» службовців ради ця площа зменшилася на 15,8 га. Виявилося, що технічна документація на ділянку не була погоджена жодним контролюючим органом та не пройшла державну землевпорядну експертизу. Тепер кримінальне провадження має встановити, як опинилася вилученою така територія з нормативною вартістю 46 млн 921 тис. гривень.

Висновок один: корінною причиною порушень земельного законодавства є неналежний самоврядний контроль із боку органів місцевої влади. А також – неефективна діяльність виконавчих органів Одеської міської ради щодо встановлення та стягнення збитків, спричинених у зв’язку з порушенням земельного законодавства.

Також однією з проблем є ненадходження коштів до місцевого бюджету. Причина в несвоєчасному реагуванні територіальних органів податкової інспекції. Як результат роботи щодо розв’язання цієї проблеми, 900 тис. гривень додаткових податків вже реально сплачено до бюджету.

Триває перевірка санаторних земель. Рішенням господарського суду Одеської області державі повернуто нежитлові споруди загальною площею понад 1526 кв. м, розташовані на земельній ділянці площею понад 3,4 га. Приватне підприємство «Брік» з них виселено.

На жаль, роботу ускладнює тривалий судовий розгляд справ. Тому прокуратура вживає заходів реагування щодо суддів. Так, прокуратурою Овідіопольського району наприкінці травня розпочато кримінальне провадження щодо винесення суддею завідомо неправосудного вироку. Неправосудну ухвалу виніс також суддя Малиновського районного суду. Служитель Феміди заборонив демонтувати бар на узбережжі, хоча той був споруджений незаконно. У червні до Вищої кваліфікаційної комісії суддів направлено заяву про притягнення судді Комінтернівського районного суду до дисциплінарної відповідальності. Він порушив строки розгляду шістьох позовів прокурора цього району про знесення самочинно збудованих об’єктів. Робота триває, повідомив заступник прокурора Одеської області Максим Занфіров.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту