ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
150-літній ювіляр і герой австралійського казусу
18.07.2013 / Газета: Чорноморські новини / № 56(21424) / Тираж: 8525

Цього тижня Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова — топовий герой більшості електронних, друкованих і телевізійних ресурсів міста. І не лише через казус австралійських гостей, чий візит кілька днів поспіль не сходив з уст місцевих зубоскалів. На початку тижня в ОНУ на «Міжнародну наукову конференцію в Одесі» помилково завітали двоє австралійських учених, замість того, аби поїхати на такий захід в однойменне місто у США (в центральній частині штату Техас). Хоча їхня гостина популярності ВНЗ й додала, але ця популярність аж ніяк не зрівняється з новиною про помпезне святкування 150-річного ювілею університету.

Дивлячись на сьогоднішній знаменитий одеський університет, навіть важко собі уявити наше місто без нього. Але його могло б і не бути. Вирішивши посилити свій вплив, влада Російської імперії в XIX столітті зібралася збудувати імператорський університет на півдні країни. За право розмістити його на своїй території змагалися Одеса, Миколаїв і Таганрог. Наше місто здалося найпривабливішим. Таким чином, 1 травня 1865 року на базі одеського Рішельєвського ліцею заснували імператорський університет. Сьогодні ОНУ ім. 1.1. Мечникова посідає одне з провідних місць серед кращих вишів України і вже давно прославився за її межами. В його стінах щороку навчається близько 12 тисяч студентів.

Указ про святкування 150-літнього ювілею ОНУ, який відзначатимуть у 2015 році, Президент України підписав ще 8 липня. Одеська спільнота дізналася про нього трохи згодом, від самого ректора університету Ігоря Коваля. На прес-конференції він детально розповів про плани уряду щодо цієї дати. Так, за словами ректора, найближчим часом Кабміну й облдержадміністрації доведеться відшукати кошти на закупівлю для іменинника нового навчально-наукового обладнання й виділити землю на будівництво нових корпусів на території студентського містечка, де розміститься нова наукова бібліотека, видавничий центр, лабораторії, а також студентські гуртожитки на 1000 осіб, спорткомплекс і стадіон. Ще кошти потрібні на ремонт і реконструкцію вже існуючих будівель ОНУ. «Справа в тому, що реконструкція в нашому університеті не проводилася вже з півсотні років. А наш університет — це кузня національної еліти країни. Саме тому ми маємо докласти всіх зусиль, аби покращувати наукове обладнання, гуртожитки, спортивну базу тощо. Все це зазначено в указі президента. Втім, повністю завершити роботи вдасться лише років через п'ять», — зазначив ректор ОНУ Ігор Коваль.

В указі є і слова про майбутнє покращення умов оплати праці колективу університету, про щорічні стажування науково-педагогічних і наукових працівників, студентів та аспірантів в закордонних навчально-наукових центрах, а також про те, що на фінансування наукових досліджень має виділятися не менш ніж 25% від загального обсягу коштів, передбачених у державному бюджеті на функціонування університету. Президент розпорядився також випустити ювілейну монету, поштову марку й конверт спеціально до 150-річчя ОНУ. Скільки державна скарбниця виділить коштів на іменини університету — поки що невідомо. Конкретних цифр в указі нема. Проте, за словами ректора, йдеться про дуже значні суми, адже одне лиш будівництво бібліотечного корпусу на Французькому бульварі обійдеться десь у 80—90 мільйонів гривень. Конкретизувати програму Кабмін з університетом мають до 1 серпня.

Автор: Іванна ДЕРЕВ'ЯНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту