![]() |
|
![]() |
![]() |
Не вичерпується конфлікт, спричинений скандальною постановою Кабміну про приєднання Одеського державного аграрного університету до місцевої академії харчових технологій.
У попередніх номерах газети ми розповідали про реакцію колективу аграрного на цей урядовий документ, який і викладачі, і студенти університету розцінюють як повне безглуздя й намір відкрутити голову аграрній вищій школі та науці півдня України, адже в Одесі готують фахівців, що вміють порядкувати саме на нашій території, зважаючи на її унікальні географічні, природно-кліматичні, сільськогосподарські та інші можливості і традиції.
Після прес-конференції в інформагенції «Одеса-ме-діа» ректора аграрного вишу Сергія Корлюка наступного ж дня там же була заявлена прес-конференція на тему «Правда про приєднання Одеського державного аграрного університету». Свою правду про ситуацію, що склалася, мав розповісти ректор Одеської національної академії харчових технологій Богдан Єгоров, інші визнані науковці, представники влади.
Варто наголосити на тому, що ректора академії харчових технологій, свого часу одного з наймолодших керівників вищої школи в Одесі, область знає як грамотного адміністратора, вченого, порядну і відповідальну людину, яка живе розумом і серцем, а не навіяними емоціями. Він за роки свого очільництва вивів ВНЗ на високий щабель вітчизняної освіти. От і тепер він не побоявся вийти на люди, щоб оприлюднити власну позицію та прокоментувати ситуацію, чим знехтували інші запрошені до розмови.
Богдан Єгоров визнав, що новина про злиття двох різнопрофільних одеських вишів для очолюваного ним колективу була несподіванкою, хоча кулуарно про це в Одесі говорили давно. А ще запевнив, що він не брав участі ні в яких консультаціях з підготовки такого урядового рішення, принаймні, його з цього питання до відома ніхто не ставив.
Ректор також зробив акцент на тому, що постанова Кабміну вступить у силу тільки тоді, коли будуть спільні заяви представництв двох міністерств, а це можливо винятково після конструктивного діалогу з трудовими колективами двох ВНЗ. Допоки ж це тільки наміри з одного боку, сигнал із кабінетів Міносвіти і науки.
Богдан Єгоров наголосив, що особисто він — за конструктивний діалог і розумне рішення, водночас додавши, мовляв, академія має статус національної, тож мусить виконувати рішення уряду. 4
Що буде з аграрним після його злиття з академією?
За словами Богдана Єгорова, він отримає статус... інституту у складі академії, назву якому підбере сам колектив.
Не варто бути великим грамотієм, щоб зрозуміти: сповзти у статусі з університету до інституту (навіть під крилом навчального гіганта, в який планують перетворити академію харчових технологій, приліплюючи до неї все, що вдається відколупати чи вирвати з корінням) — це означає для вишу втратити кадри, переполовинити наукові кафедри, розгубити багато чого іншого, яке наживалося й плекалося впродовж десятиліть.
Дивно було потім чути від ректора шанованого вишу, ніби після приєднання жоден викладач не втратить роботу, що будуть збережені всі наукові пенсії, залишиться незайманим майно аграрного, особливо адміністративні корпуси, які розташовані у центрі міста.
І все ж Богдан Єгоров виступає за мирний діалог і чекає такого ж кроку від Сергія Корлюка та очолюваного ним колективу...
Стало відомо, що зі свого боку рада ректорів вищих навчальних закладів Одеси III—IV рівнів акредитації також відреагувала на конфлікт, який почав набирати обертів з перспективою перерости з мітингів у масові студентські маніфестації, звернулася з письмовою заявою до Міністерства аграрної політики і продовольства, Міністерства освіти і науки, Одеської обласної державної адміністрації, а також до ректорів двох ВНЗ з проханням вирішити питання подальшого розвитку цих вишів шляхом виваженого діалогу спеціалістів і подальших погоджених дій.
Утому зверненні вказується, що оптимізація мережі ВНЗ в Україні є об'єктивним процесом, який обумовлений світовими тенденціями розвитку вищої освіти і демографічною кризою в країні. Рада ректорів вважає, що такий процес мусить відбуватися у професійному діалозі з неодмінним урахуванням потреб регіону. Також мусять бути враховані думки студентів, викладачів, громадськості.
А ще рада ректорів вважає недопустимим при вирішенні'будь-яких суперечливих питань створювати штучну напругу в студентському середовищі та серед професорсько-викладацького складу.
Невже дотиснуть аграрний?
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |