ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Майже 20 мерів Одещини завітали до Біляївки
27.07.2013 / Газета: Вісті Біляївки / № 30(344) / Тираж: 1000

Виконавчий директор Одеського РВ АМУ В.Г.Деиченко. Одним з важливих рішень, які були прийняті на виїзному засіданні — це доручення від голів місцевих рад Одещини, членів Асоціації, яке було дано виконавчій дирекції РВ АМУ — підготувати резолюцію

щодо недопустимості гальмування у проведенні платежів представництвами Державного казначейства України

Вражені були гості нашого міста сумами, які щороку вкладаються міською радою в ремонт доріг. Попри те, що багатьом біляївцям, як і керівництву міста, хотілося б, щоб ці суми були ще більшими, а місто в найкоротший термін отримало нормальні дороги, якими можна буде безперешкодно та впевнено рухатися, для більшості населених пунктів Одещини (якщо не брати до уваги міста-донори, в яких виконання бюджету сягає десятків мільйонів, на кшталт Южного, Іллічівська), — ці суми та обсяги до сьогодні залишаються нездійсненними. Дуже цікавим був для присутніх досвід міської ради в питаннях співпраці з громадськістю міста. Зрозуміло, що в ситуації, коли велика частина населення, на жаль, працює в тіні або ж заробляє левову частину зарплатні в конвертах, а отже місцеві бюджети недоотримають серйозних платежів, говорити про стовідсоткове виконання усіх робіт із заміни вуличних комунікацій, підведення газу до осель виключно фінансами місцевих.

Мера м. Южний В.М.Новацького з Біляївським районом пов'язує багато спільного. Свій трудовий шлях Володимир Миколайович розпочинав саме тут, в нашому районі — в с.Маяки. Деякий час був головою Одеської обласної ради. За словами Володимира Миколайовича за часи його відсутності -Біляївка серйозно змінила свій зовнішній вигляд на краще, а загальний розвиток міста та його темпи вселяють надії на здійснення усіх планів, якими поділилися з присутніми представники Біляївської міської ради. У своєму виступі Володимир Миколайович теж акцентував свою увагу на проблемах, які сьогодні відчувають з роботою казначейства навіть такі промислові гіганти, як Южний бюджетів — не приходиться. Отже, є два шляхи вирішення цієї проблеми — або ж нічого не робити взагалі, або ж — робити у співпраці з населенням. Багато хто воліє йти першим шляхом, однак це негативним чином впливає на стан внутрішньоміських комунікацій, які переважно будувалися за часів царя Гороха, а отже знижує якість проживання людей в цих населених пунктах. Міська рада пішла другим шляхом, наприклад, як знають біляївці, всі роботи із заміни внутрішньоміських комунікацій виконуються у дольовій участі між жителями міста та міською радою. Голови малих міст Одещини занотовували у свої записники алгоритм такої співпраці — створення вуличних комітетів — реєстрація їх у міській раді — обрання голови, секретаря, скарбника. Такі міні-громадські об'єднання — це вже юридична особа, з якою можна співпрацювати, вирішувати організаційні питання тощо. Рішенням виїзного засідання РВ АМУ було рекомендовано органам місцевого самоуправління — членам Асоціації взяти досвід роботи Біляївської міської ради до уваги та використовувати у своїй повсякденній роботі.

Другим питанням порядку денного виїзного засідання РВ АМУ стало обговорення актуальних проблем місцевого само-

Голова Біляївської районної ради О.Ф.Семенов, голова * м. Гнівань, Вінницької області Кулешов В.В. Мер Гнівані запропонував м. Біляївка підписати угоду про співпрацю

врядування, які є спільними для всіх малих міст, не залежно від того, де вони розташовані. Найбільше говорили про проблеми, які наразі є із проведенням платежів через регіональні відділення Державного казначейства Сьогодні — це тема, яка гальмує виконання зазначених у соціально-економічних планах розвитку населених пунктів, починаючи від такого мегаполісу як Одеса, закінчуючи найменшими містами Одеської області. Зовсім нещодавно, під час конференції Асоціації малих міст України, що проходила в м. Українка, Київської області, учасниками була прийнята резолюція-звернення до Верховної Ради України я проханням встановити пеню та штрафи для посадових осіб, які затримують кошти з Держказначейства для місцевих бюджетів та з проханням вирішити ситуацію з казначейським обслуговуванням місцевих бюджетів внесенням змін до Бюджетного кодексу України (прим, редакції: текст резолюції буде надруковано у наступному номері), подібне звернення було вирішено підтримати і на виїзному засіданні РВ АМУ, що відбувалося в Біляївці. Текст резолюції було доручено підготовити виконавчій дирекції Одеського РВ АМУ. Під час екскурсії на ПП «Гармаш» X

Заступник генерального директора ПП «Гармаш» Андрій Герасимович Куліков (останній праворуч) разом з головами місцевих рад в цеху, де виробляють сирокоп-чені ковбаси

Далі гостей запросили на екскурсію нашим містом. Першою зупинкою для гостей міста стало ПП «Гармаш». Заступник генерального директора ПП «Гармаш» Андрій Герасимович Куліков розповів мерам малих міст України про історію створення підприємства, провів екскурсію по виробничим цехам, а також розповів про асортимент м'ясної продукції, яку випускає фірма «Гармаш». Андрій Герасимович відзначив тісну співпрацю та усебічне сприяння розвитку підприємництва, які фірма відчуває з боку міської ради та органів державного управління Біляївського району.

Далі гості відправилися на відвідування музею станції «Дністер», що зараз знаходиться в міському Будинку культури, потім була оглядова екскурсія територією ВОС «Дністер». Після цього зупинку було зроблено в центральній частині міста, де мери відвідали Меморіальний комплекс. Зворушені вони були від споглядання унікальної Стели, аналогів якої немає, мабуть, в жодному іншому місті України — землякам, які повернулися з війни Переможцями та померли вже в мирний час. Ще одним місцем, яке відвідали гості, став Свято-Успенський храм м.Біляївка, де їх гостинно зустрів о.Володимир (Підгаєцький). Подивившись на фото храму 15-річного терміну давнини, міські голови були вражені тими перетвореннями, які вдалося здійснити за цей час на території храму. Особливо вражені вони були іконостасом, подарованим храму його меценатом О.В.Рогачко. Завершилося виїзне засідання відвідуванням Нижньодністровського національного парку.

Після насиченої програми гості міста ділилися своїми враженнями та емоціями. Вони були позитивними та сповненими добрих вражень про наше місто. Усі, хто приїхав до Біляївки, зійшлися в думці, що така зустріч була дуже корисна з точки зору запозичення досвіду роботи Біляївської міської ради, обміну думками, визначення стратегій подальшої роботи на користь своїх громад. Далі гості відправилися на відвідування музею станції «Дністер», що зараз знаходиться в міському Будинку культури, потім була оглядова екскурсія територією ВОС «Дністер». Після цього зупинку було зроблено в центральній частині міста, де мери відвідали Меморіальний комплекс. Зворушені вони були від споглядання унікальної Стели, аналогів якої немає, мабуть, в жодному іншому місті України — землякам, які повернулися з війни Переможцями та померли вже в мирний час. Ще одним місцем, яке відвідали гості, став Свято-Успенський храм м.Біляївка, де їх гостинно зустрів о.Володимир (Підгаєцький). Подивившись на фото храму 15-річного терміну давнини, міські голови були вражені тими перетвореннями, які вдалося здійснити за цей час на території храму. Особливо вражені вони були іконостасом, подарованим храму його меценатом О.В.Рогачко. Завершилося виїзне засідання відвідуванням Нижньодністровського національного парку.

Після насиченої програми гості міста ділилися своїми враженнями та емоціями. Вони були позитивними та сповненими добрих вражень про наше місто. Усі, хто приїхав до Біляївки, зійшлися в думці, що така зустріч була дуже корисна з точки зору запозичення досвіду роботи Біляївської міської ради, обміну думками, визначення стратегій подальшої роботи на користь своїх громад.

БІЛЯЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА М.П.БУХПЯРОВ:

На пропозицію провести таке виїзне засідання в Біляївці ми погодилися одразу. Перш за все, це привід вкотре заявити про наше місто. Кожне добре слово, сказане про Біляївку, е цінним та важливим з огляду на ті стратегічні завдання, які наразі реалізуються громадою м.Біляївка -створення тут комфортних умов для проживання жителів міста та розвиток туристичних можливостей. Окрім того, ми завжди, коли з'являється нагода, намагаємось зустрічатися з колегами з органів місцевого самоуправління різних міст України. Такі зустрічі або ж підтверджують нас в правильності наших кроків, або ж збагачують наш досвід цікавими та корисними для громади напрацюваннями, які ми в подальшому реалізуємо в житті нашого міста. Кожна ідея, кожне раціональне зерно — корисне для нас, оскільки в майбутньому принесе щедрі сходи для громади та нашого міста.

Окрім того, прийом гостей такого рівня змусив нас ще раз прискіпливим оком подивитися на міську територію, спрямувавши свої зусилля на розмови та спілкування з нашими жителями. В цих розмовах акцент був зроблений на виконанні жителями міста Ппавил благоустрою та одного з найважливіших його пунктів — про необхідність належним чином утримувати свою прибудинхову територію. Сподіваюся, що така посилена робота з населенням дасть свої плоди і на майбутнє, адже один раз навівши порядок біля двору, впевнений, люди оцінять, що жити в порядку та чистоті — набагато краще.

Автор: Галина Халимоник


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту