ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
СТУДЕНТСЬКИЙ ТУРИЗМ — МІСТОК ДО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ
12.09.2013 / Газета: Чорноморські новини / № 72(21440) / Тираж: 8525

Міжнародний студентський форум «Від спільного відпочинку до взаєморозуміння і співробітництва» відбувся на базі спортивно-оздоровчого комплексу «Чайка» Одеського національного політехнічного університету на березі Чорного моря — в мальовничій місцевості Кароліно-Бугаз, де створюються умови для щорічного оздоровлення близько тисячі студентів з України, Румунії та інших країн Євросоюзу.

Ініціювали чотириденну акцію учасники реалізації проекту Євросоюзу «Міжнародний студентський центр рекреації і туризму: шлях до здоров’я нації» (ISCRT). Цей проект фінансується Європейською комісією за контрактом MIS ETC 1118 в рамках програми транскордонного співробітництва Румунія — Україна — Республіка Молдова 2007—2013 під девізом «Загальні кордони. Спільні рішення». Зокрема, у форумі взяли участь близько ста студентів і викладачів Одеської політехніки та румунського університету «Штефан чел Маре» на чолі з лідером тамтешньої студентської організації «А.С.У.С» Ілією Дорофтеєм, представники Одеської облдержадміністрації, генконсульства Румунії в Одесі, туристичного бізнесу регіону.

Під час форуму гості з Румунії ознайомилися з туристичним потенціалом Одещини, взяли участь у спільних культурних заходах та дискусіях з проблем і перспектив євро­інтеграційних процесів з точки зору студентів та молоді двох країн. Як зазначив на зустрічі з журналістами керівник проекту ISCRT Валерій Лебідь, зараз ведуться будівельні роботи на 21,5-гектарній приморській території ОНПУ, де вже відремонтовано 58 студентських котеджів. З 15 вересня розпочинається головний етап робіт: спорудження за європейськими стандартами нового спортивного комплексу, шести сучасних двоповерхових будинків для туристів, реконструкція Літньої освітньої школи та конференц-холу для зустрічей і дискусій.

Основною метою проекту, що здійснюється зусиллями консорціуму Одеської політехніки та румунського університету «Штефан чел Маре», зазначив ректор ОНПУ Геннадій Оборський, є розвиток туристичного потенціалу нашого регіону шляхом створення міжнародного центру відпочинку студентів, у тому числі для студентів-інвалідів, та туристичного інформаційного центру, орієнтованого на студентську молодь. Реалізація цього міжнародного проекту включена в програму Міністерства осві­ти і науки України «Оздоровлення студентів» і дозволить створити безбар’єрне середовище для оздо­ровлення молодих людей з інвалідністю, а також забезпечити підготовку молодіжних спортивних шкіл до змагань усіх рівнів.

Виступаючи за «круглим столом» форуму, проректор румунського уні­верситету «Штефан чел Маре» Штефан Пуріч зазначив, що «реалі­зація проекту ISCRT сприятиме зусиллям ЄС щодо збільшення студентських туристичних потоків в прикордонних районах України, Румунії та інших країн, зближенню дружніх народів, поглиблюючи рівень діалогу між молоддю Румунії, України та інших країн».

Автор: Василь МИХАЙЛЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.210
Перейти на повну версію сайту