ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Розчинено «єдине вікно»
10.10.2013 / Газета: Одесские известия / № 111(4530) / Тираж: 18937

Однією з найважливіших сфер діяльності органів Пенсійного фонду України є робота з людьми. Для того, щоб удосконалити обслуговування громадян, був розроблений принцип «єдиного вікна», про який докладно розповідає заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Тетяна Павлівна Яворська.

– Тетяно Павлівно, про впровадження принципу “єдиного вікна” в управліннях Пенсійного фонду України йдеться вже давно. Розкажіть, що вже зроблено в цьо­му напрямі.

– Одразу зазначу, що органи Пенсійного фонду постійно намагаються удосконалити обслуговування громадян. Та зміни не відбуваються водночас. Кожного разу необхідно уважно все перевірити, придивитись, чи справді ці зміни допоможуть у роботі з громадянами, чи лише ускладнять процедури. Першими за принципом “єдиного вікна” почали приймати відвідувачів в управлінні Пенсійного фонду України в Кілійському районі. І два роки ми перевіряли, як йде робота в цьому управлінні, вносили корективи, щось виправляли, щось брали до уваги як явні переваги. Тож коли 21 лютого 2012 року вийшла Постанова правління Пенсійного фонду України № 4-3 «Деякі питання удосконалення прийому та обслуговування осіб, що звертаються до органів Пенсійного фонду України», вже були готові перевірені часом рекомендації щодо роботи “єдиного вікна”, якими успішно керуються управління Пенсійного фонду України в Одесі, де цей принцип запроваджено з квітня 2012 року. А до грудня нинішнього року всі управління Фонду Одеської області (а їх 32) будуть працювати за цим принципом.

– Які ж переваги в роботі “єдиного вікна”?

– Найбільша перевага полягає в наближенні послуги до її одержувача, а також оптимізації доступу всіх категорій громадян до необхідної інформації. Звернувшись до органів Фонду, відтепер не треба ходити кабінетами, усі свої питання можна з’ясувати в одному місці в зручний час протягом робочого дня. Спеціальні дні чи години прийому встановлюватися не будуть. Із міркувань зручності та скорочення часу на очікування передбачається розмежувати місця для прийому пенсіонерів та платників страхових внесків.

Однак переваги відчувають не тільки особи, що звертаються на прийом, але й співробітники Пенсійного фонду. Адже такі питання, як, наприклад, призначення і перерахунок пенсій потребують не тільки глибоких знань, але й концентрації уваги. І ці операції набагато легше провести, маючи на руках повний комплект документів та не відволікаючись на видачу довідки чи надання консультації. І те, що тепер ці функції розмежовані – одні фахівці приймають документи, надають довідки та консультації в “єдиному вікні”, а інші вже займаються обробкою цих документів, значно полегшує весь процес і зменшує кількість помилок.

– Найголовніше, мабуть, питання: які ж послуги надають через “єдине вікно”?

– В “єдиному вікні” забезпечується прийом заяв та документів для нового призначення або перерахунку пенсій, приймаються документи на оформлення допомоги на поховання та недоотриманої пенсії. Тут видаються різноманітні довідки – щодо перебування на обліку, відсутність або наявність заборгованості перед Пенсійним фондом тощо. Приймаються заяви на виплату пенсії через установи банку, про зміну адреси, виплату пенсії за дорученням та багато інших. Тут же можна отримати свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, пенсійне посвідчення. Крім того, в “єдиному вікні” кожен має можливість отримати консультацію та зразки і бланки від необхідних заяв та документів. Тобто надається повний комплект послуг, передбачених законодавством для Пенсійного фонду України.

– Як відбувається добір фахівців для роботи в “єдиному вікні”?

– При виборі фахівців зверталась увага як на професійні, так і на персональні якості кожного працівника. І це не дивно, враховуючи, що протягом цього року працівники Пенсійного фонду послідовно продовжують виконувати соціальні ініціативи Президента України Віктора Федоровича Януковича. У межах виконання цих ініціатив з початку року проведено перерахунки пенсій близько 537 тисячам пенсіонерів на суму 336,5 тисяч гривень в зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму, 2,7 тисячі осіб на суму один мільйон гривень у зв’язку з уточненням показників середньої заробітної плати по народному господарству за три попередні роки, які використовуються для призначення пенсій, близько 11 тисячам осіб на суму 1,3 мільйона гривень у зв’язку зі зростанням середньомісячної заробітної плати штатного працівника.

Також під постійним контролем перебувають справи інвалідів Великої Вітчизняної війни. Тільки з 01.05.2013 проведено перерахунки пенсій 1285 інвалідам ІІ та ІІІ груп з числа учасників бойових дій у період ВВВ, яким виповнилося 85 і більше років, на суму 0,7 міль­йона гривень.

Тож фахівці, які ведуть прийом у “єдиному вікні”, мають не тільки вміти перевірити, чи правильно розраховано розмір пенсії, чи підлягав він перерахунку, який вид пенсії доцільно отримувати або дані, про яку заробітну плату надати для збільшення пенсії, але й вміти все це доступно роз’яснити кожному пенсіонеру, незважаючи на його вік або рівень освіти.

– Чи є недоліки в прийомі громадян за таким принципом?

– Значних недоліків за час роботи “єдиного вікна” виявлено не було. Звичайно, часом людям важко призвичаїтись до нового ладу роботи. Наприклад, деяким пенсіонерам звичніше було, коли один інспектор, якого вони знають і бачать, і приймав документи, і призначав пенсію – це створювало для них відчуття контролю над ситуацією, хоча й часу на прийом витрачалося набагато більше. Крім того, досі найбільше людей звертаються в ті дні, коли раніше відбувався прийом – в першій половині дня понеділка, середи та п’ятниці, тож у такі дні створюються черги.

Для того, щоб удосконалити роботу “єдиного вікна” передбачено впровадити ряд змін. Так, в кожному районі вводиться адміністратор, який буде вислуховувати відвідувачів, реєструвати звертання й спрямовувати до певного фахівця. Крім того, плануємо запровадити спеціалізацію працівників: один прийматиме документи для призначення пенсій, другий – тільки надавати консультації та приймати заяви на перерахунок тощо. Тож, гадаю, з часом і особи, які звертаються на прийом, і фахівці органів Пенсійного фонду повністю призвичаються до нового принципу роботи.

– І останнє запитання. Як працює “єдине вікно”?

– “Єдине вікно” працює за графіком роботи управлінь Пенсійного фонду – з понеділка по четвер з 8.30 до 17.30 та у п’ятницю з 8.30 до 16.15. Обідня перерва з 12.30 до 13.15. Нагадую, що на новий принцип роботи всі органи Пенсійного фонду України в Одеській області перейдуть вже у грудні 2013 року.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту