![]() |
|
![]() |
![]() |
60 міцних молодих юнаків пройшли випробування вогнем, водою і перешкодами та склали клятву морського піхотинця для того, щоб стати справжніми “чорними беретами” у складі морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
“Вірний завжди” — таким суворо-лаконічним є бойове гасло морської піхоти національного військового флоту. Проходити військову службу в рядах “чорних беретів”, який вважається елітним підрозділом, є справою почесною, шляхетною та відповідальною.
Захід зібрав численних глядачів з числа сімей військовослужбовців, друзів, патріотично налаштованих миколаївців з прапорами, квітами, повітряними кульками і тортом, школярів та молоді. Були запрошені й представники засобів масової інформації.
Відпрацювання елементів клятви морського піхотинця пройшло на території військового містечка на півострові Аляуди міста Миколаєва, де зараз базуються переведені з анексованого Криму морпіхи.
Хлопці з автоматами, у бронежилетах і касках з честю пройшли смугу морського піхотинця, психологічну смугу перешкод. Вони діяли спільно, дружною командою. У складі підрозділу воїни долали рови, заповнені водою, проходили задимлені будівлі, повзли через колючий дріт, рятували та перев’язували “поранених”, дерлися по канату, йшли в рукопашний бій, відпрацьовували тактичні дії в обороні.
Відзначимо, що такі випробування проходили і дівчата, на перший погляд зовсім тендітні, але як з’ясувалося потім, досить міцні.
Традиційно, до клятви морського піхотинця відповідально готується кожен новоприбулий у військову частину морський піхотинець і, відповідно, гідно складає її десь за півроку. Цього разу з 60 чоловік – 50 матросів-контрактників та 10 мобілізованих військових.
— Спеціальні випробування проходили 4 групи, до складу деяких груп входили і дівчата. Спершу воїни здійснювали невеликий марш-кидок по пересіченій місцевості, потім переносили човен. Далі надавали елементарну медичну допомогу, відпрацьовували прийоми рукопашного бою і знову бігли крос. Після цього їм довелося долати смугу перешкод у вигляді вузького і неглибокого рову з водою, над яким натягнули колючий дріт. Окрім цього, елементи випробування чергувалися фізичними вправами — віджиманнями і присіданнями, — відзначив командир батальйону морської піхоти ВМС ЗС України підполковник Володимир Баранюк. — Клятва морського піхотинця — це ритуал посвячення з правом носіння чорного берета. Під час ритуалу кожен має підтримати один одного, десь підтягнути слабшого, простягнути руку допомоги — це і є колективна підтримка. Усі вони пройшли смугу морського піхотинця справно, з доблестю і честю.
За словами морських піхотинців, вони задоволені підготовкою хлопців, оскільки витримати такі навантаження зможе тілький справжній морський піхотинець. Чорний берет – це символ морської піхоти і для кожного морського піхотинця — це гордість, честь і річ, яку він зберігає завжди. Навіть у важкі хвилини кладе його за пазуху, ближче до серця.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |