![]() |
|
![]() |
![]() |
У грудні минулого року ми запустили проект допомоги внутрішньо переміщеним особам з метою забезпечити їх дахом над головою хоча б на зимовий час.
На початку грудня я прийшов на одеський вокзал, де працює координаційний центр по роботі з переселенцями. Як з’ясувалося, багато людей ночували безпосередньо на вокзалі, у кріслах, ос-кільки у них іншої можливості не було. Самі переселенці висловили готовність допомогти облаштувати для себе житло, аби лиш мали де ночувати. Запустили проект ми дуже швидко. Вже через кілька тижнів наш хостел на Буніна, 12, був готовий приймати перших переселенців. Допомогли нам у цьому як прості одесити, так і громадські організації та благодійні фонди («Молодь Демократичного альянсу», «Світлий дім», «Ма-ніфест миру», «Фонд Віктора Баранського», «Дорога до дому», «Ассоль», «Корпорація монстрів»), підприємці (зокрема, хімчистка «Кімс»), освітні та державні установи (центри зайнятості і со-ціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тощо), що засвідчило актуальність нашого проекту.
Послугами хостелу вже скористалося понад 120 осіб. Це не просто статистика — це вирішені долі конкретних людей. У кожного мешканця хостелу є можливість користуватися інтернетом, щоб підшукати житло чи роботу. Ми, звісно ж, також допомагаємо їм працевлаштуватися та десь оселитися. У нашому «Центрі допомоги громадянам, біженцям з окупованих територій України та переселенцям із зони проведення антитерористичної операції» (а саме такою є офіційна наша назва) надаються комплексні послуги. Тут можна не лише зупинитися і привести себе до ладу, якщо ніде переночувати, а й отримати психологічну, юридичну допомогу. Для тих, хто у нас проживає, виділяються продукти харчування, а відтак можна приготувати собі поїсти, не кажучи вже про те, що людей, які до нас потрапляють, часто доводиться й одягати, і лікувати. Не забуваємо також про освітню і культурну складову для них. Переселенці беруть участь у вирішенні організаційних питань і допомагають нам, собі й один одному.
Матері-одиначки, для яких є загроза залишитися на вулиці з дітьми, у нас теж зупиняються (і не тільки переселенки). Їх ми намагаємося влаштувати окремо в квартири — по кілька сімей у кожну, а також забезпечувати їхні потреби у харчуванні та побуті. Для такої категорії термін тиждень-два (а саме стільки в середньому проживають у нашому хостелі) дуже малий. Щоб, як то кажуть, стати на ноги, — формат хостела, м’яко кажучи, не для них.
«Довгожителів» хостела плануємо переселяти в будинки в області, наприклад, в Арциз, де, до того ж, функціонує обладнаний нами навчальний простір, який переселенці можуть використовувати, щоб навчатися і працювати, не виїжджаючи до Одеси або в інші великі міста.
Одночасно в хостелі можуть проживати зо три десятки осіб. Умови тут хороші, людям подобається. Для того, щоб залишитися (спочатку на тиждень), достатньо дотримуватися елементарних правил, з якими кожен обов’язково озна-йомлюється. На жаль, є й такі, які їх порушують. Скажімо, у нас не можна вживати алкогольні або психотропні речовини, необхідно пройти безкоштовне обстеження у лікарів або надати медичні довідки. Основне правило у нас — самообслуговування і самоорганізація: слід активно займатися допомогою самому собі. Ми не «годуємо» утриманців, ми чудово розуміємо, що люди потрапили в складну ситуацію, з якої поодинці, можливо, їм не вибратися, і ми можемо їм у цьому допомогти, але якщо люди і самі собі допомагатимуть. Як показує практика, такий підхід до вирішення питань переселенців є правильним, унікальним й актуальним.
Для розвитку проекту нам дуже потрібна допомога. Наші контакти: 0663307376, 0939134389, vk.com/deachenko, facebook.com/deachenko,
e-mail: deachenko@gmail.com, skype: deachenko (Юрій, координатор проекту), 0487363428, 0949307428, 0634569130 (Валерій, адміністратор).
Гроші на підтримку можна переказувати за реквізитами: Благодійний фонд «Маніфест миру», код ЄДРЮОФОП 39253522, ЄДРПОУ/ДРФО, Південне ГРУ, МФО 328704, гривневий р/р 26005054311953. Призначення платежу — оренда хостела для переселенців (Буніна, 12).
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |