![]() |
|
![]() |
![]() |
У вівторок в Одеській облдержадміністрації відбулася нарада з керівниками вищих навчальних закладів, коледжів, технікумів, училищ, закладів професійно-технічної освіти, лідерами студентського та учнівського самоврядування. Йшлося, інформує прес-служба ОДА, про проведення інформаційно-роз’яснювальної та профілактичної роботи серед учнівської та студентської молоді щодо недопущення участі у протиправних чи проплачених масових акціях.
Не є секретом активне використання саме студентів та працівників бюджетної сфери на різного роду мітингах та акціях. Замовниками, як правило, виступають різноманітні політичні сили. Останнім часом, на превеликий жаль, до подібних форм такої специфічної «співпраці» долучилися і громадські об’єднання, яких дозволяють собі використовувати нечистоплотні політикани для захисту чи лобіювання своїх інтересів. Як правило, бізнесових.
Про недопустимість таких дій та відповідальність за них говорив начальник головного управління МВС України в Одеській області Іван Катеринчук.
Про заходи безпеки в закладах освіти, дії при виявленні підозрілих предметів, а також про поведінку у разі виникнення надзвичайних ситуацій нагадав Андрій Галак, начальник управління організації заходів цивільного захисту головного управління ДСНС України в Одеській області.
Риску підвів голова ОДА Ігор Палиця, який попередив керівників та представників учнівського і студентського самоврядування про неприпустимість використання навчальних закладів як майданчиків для різного роду політичних акцій. А студентів закликав не ставати розмінною монетою в політичних іграх чи з’ясуваннях: «Не давайте перетворювати себе на матеріал. Ви — мислячі, вільні люди. Хочете брати участь у політиці чи в громадській роботі — будь-ласка, в країні і в місті є для цього всі можливості. Тут існує весь спектр по-літичного різноманіття, свобода вираження ваших думок, поглядів та платформ. Але виходити сьогодні під одними знаменами, а завтра — під іншими, ховати очі й обличчя, щоб не бачили знайомі, ставати політичними заробітчанами — це низько, огидно і недостойно».
Довідково. Закон України «Про освіту»: (ст. 8, п.1) «навчально-виховний процес у навчальних закладах є вільним від втручання політичних партій, громадських, релігійних організацій»; (п.2) «залучення учнів, студентів до участі в політичних ак-ціях і релігійних заходах під час навчально-виховного процесу не допускається»; (ст. 51, п. 2) «відволікання учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов’язаних з процесом навчання, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України»).
Закон України «Про вищу освіту»: (ч. 1, ст. 32) «діяльність вищого навчального закладу провадиться на принципах незалежності від політичних партій, громадських і релігійних організацій (крім вищих духовних навчальних закладів)».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.056Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |