ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Серцева катастрофа
23.04.2015 / Газета: Чорноморські новини / № 31(21603) / Тираж: 8525

«Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» — так звучить гасло всеукраїнського проекту, ініціаторами та орга-нізаторами якого виступили Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН та Асоціація серцево-судинних хірургів України за сприяння Міністерства охорони здоров’я та Національної академії медичних наук.

Проект стартував восени минулого року. Цими днями бригада висококваліфікованих медиків за-кладу прибула до Одеси, де озна-йомилася з роботою кардіологічної служби Одещини та на базі обласної клінічної лікарні провела без-оплатне консультування пацієнтів.

Люди завчасно записувалися на таку консультацію, адже для багатьох потрапити до медичних світил, які практикують у Києві, просто нереально, тим більше пролікуватися в славетному за-кладі, яким є Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова.

Проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф», розповів Костянтин Руденко, доктор медичних наук, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеці-альністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих», скерований на вирішення низки питань підвищення якості надання медичної допомоги населенню та доступності високоспеціалізованої діагностики й лікування. Актуальність проблеми суттєво підвищується саме зараз. Одним із найнебезпечніших наслідків нинішньої ситуації в Україні є психологічний стан громадян та вірогідний стрибок захворювань, у першу чергу серцево-судинної системи. Тому впровадження в усіх регіонах (з урахуванням місцевих особливостей) якісної та доступної діагностики, ургентної догоспітальної та госпітальної допомоги є питанням національної ваги.

Та й без війни із цим була велика біда. На хвороби системи кровообігу у нашій державі страждають майже 30 мільйонів осіб. Маємо понад 70 тисяч щорічних випадків інсультів. Щороку також реєструється майже 50 тисяч випадків гострого інфаркту міокарда. При цьому мало проводиться операцій з аортокоронарного шунтування (до 10% від реальної потреби), що свідчить про недостатнє застосування сучасних технологій у лікуванні гострого інфаркту міокарда та про можливі резерви для його покращення.

Щороку в Україні у рамках терапевтичного вікна (до 6 годин) госпіталізується не більше 20% хворих. Збільшення числа госпіталізованих пацієнтів на гострий інфаркт міокарда в рамках цього життєво важливого проміжку часу можливе винятково за умови реорганізації надання допомоги на догоспітальному етапі та якісного покращення діагностики.

Метою своїх поїздок по Україні фахівці з Києва назвали також поширення серед населення доступної кваліфікованої інформації щодо сучасних методів діагностики та лікування серцево-судинних захворювань і можливостей їх доступного отримання, а також популяризація серед людей засад здорового способу життя та відповідального ставлення до свого здоров’я.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.011
Перейти на повну версію сайту