ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
СУЧАСНИМ ВМС — СУЧАСНЕ ВОДОЛАЗНЕ СПОРЯДЖЕННЯ
06.05.2015 / Газета: Флот України / № 18(1592) / Тираж: 1000

За ініціативою командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України в Одесі відбулася презентація водолазного, пошукового та аварійно-рятувального спорядження, виробниками якого є італійська компанія “SIEL” та українське підприємство “ПОСТ 01”.

Протягом двох днів, військовослужбовці командування ВМС ЗС України, дивізіону пошуково-рятувальних суден ВМС ЗС України, представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби України та інших силових структур держави ознайомлювались із представленими новітніми зразками водолазної техніки та іншого спеціального спорядження, обмінювалися досвідом своїх структурних підрозділів та обговорювали можливість майбутнього використання обладнання та зразків техніки в ході виконання завдань за призначенням. Окрім цього, учасникам заходу була надана практична можливість випробувати сучасні зразки водолазного спорядження і техніки.

Під час презентації, представники італійської компанії “SIEL” представили дихальний апарат CAIMANO, компенсатори плавучості, баластні жилети, наручний компас, навігаційну панель, глибиномір, різноманітні кейси для транспортування спорядження, ніж, балістичну маску та модульну ультра легку односекційну драбину. Особливу увагу присутніх було звернуто на газобустерну установку, яка представляє собою ідеальну портативну базу для перезарядки кисневого ребризера, систему підводного зв’язку, гідрокомбінезон сухого типу, мобільний компресор, багатофункціонувальні інструменти для роботи під водою та електростанції.

— Ми конструктивно попрацювали, перейняли іноземний досвід та отримали незабутні враження, — відзначив начальник пошуково-рятувальної служби управління оперативного (бойового) забезпечення командування ВМС ЗС України капітан 2 рангу Олександр Микитюк. — Стосовно придбання презентованої техніки, то рішення з цього питання ще не прийнято, оскільки ми працюємо в напрямку з вивчення інших зразків спорядження та техніки. Скажу, що будуть розглядатися тільки найоптимальніші варіанти. Техніка повинна бути чітко регламентована до всіх стандартів та норм. Тактико-технічні характеристики спорядження мають відповідати тим завданням, які виконують підрозділи Військово-Морських Сил, що надасть можливість подальшої розбудови новітніх Збройних Сил України.

Автор: Віталій ПАНЧИШИН


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.440
Перейти на повну версію сайту