![]() |
|
![]() |
![]() |
Ювілейне 70-те відзначання Перемоги над нацизмом в Україні проходитиме в два етапи. Перший — 8 та 9 травня — у День пам’яті і примирення та в День Перемоги, другий — 2 вересня, у день завершення Другої світової війни.
Відзначання 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі розпочнеться з акції «Перша хвилина миру», яка проходитиме 8 травня, у День пам’яті і примирення. В Одесі цього дня планується покладання квітів до різних меморіалів та концерти на вулицях і площах із залученням духових оркестрів, зокрема й Президентського національного, музикантів і виконавців консерваторії ім. А.В. Нежданової та училища ім. К.Ф. Данькевича.
8 травня о 12.00 Одеська облдержадміністрація та Український клуб Одеси запрошують городян і гостей міста прийти на Алею Слави (ЦПКтВ ім. Т.Г. Шевченка) й долучитися до спільної Молитви пам’яті. Це, наголошують організатори, загальноєвропейська традиція — вшановувати пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів та депортацій спільною молитвою представників різних конфесійних напрямків.
Увечері о 18.00 в усіх районах Одеси (на розі вул. Академіка Заболотного та Кримського бульвару, в Міськсаду, на площі Незалежності та в парку Горького) розпочнуться виступи духових колективів.
9 травня о 9.00 на Стіні Героїв буде відкрито нові імена. Далі, о 10.00 та об 11.00, відбудеться покладання квітів на Алеї Слави та площі 10 Квітня. На площі одразу після покладання розпочнеться дефіле військових оркестрів.
Упродовж дня у різних куточках міста проходитимуть святкові концерти, а о 19.00 на Думській площі розпочнеться фестиваль «Весняна Одеса», який закінчиться о 21.00 святковим феєрверком.
У ці травневі дні багато заходів проводиться для школярів і студентів. «В навчальних закладах проходять уроки мужності, лекції, бесіди, тематичні уроки, «круглі столи», виставки книг. Вихованці позашкільних закладів візьмуть участь у святкових концертах в обласному госпіталі і санаторії. Для старшокласників будуть орга-нізовані екскурсії до Військово-історичного музею Південного оперативного командування», — розповіла в. о. голови Приморської райадміністрації Людмила Жаданова. «Відбудуться зустрічі школярів району з ветеранами війни. Діти підготували для захисників святкові концерти, екскурсії до шкільних музеїв бойової слави. Також пройдуть акції «Ветеран живе поруч» і «Милосердя», — додав Олександр Ляшенко, заступник голови Суворовської райадміністрації.
Окрім квітів і святкових концертів, для ветеранів і учасників бойових дій з нагоди Дня Перемоги міськрада передбачила соціальні виплати. Їх отримають всі, в кого є відповідний статус. Розмір допомоги різниться. «Сформовані і передані на виплату відомості, за якими інвалідам війни 1-ї групи нарахована допомога у розмірі 2835 грн, інвалідам війни 2-ї групи — 2475 грн, 3-ї — 2200, учасникам бойових дій — 875 грн, учасникам війни — 160 грн, сім’ям загиблих — 440 грн. Таку допомогу в Одесі отримають 31 тисяча осіб. Загалом виділено 26,5 млн грн», — повідомила Олена Китайська, директор департаменту праці і соціальної політики Одеської міськради. Крім допомоги державної, Одеса — єдине місто в Україні, яке виплачуватиме до Дня Перемоги допомогу муніципальну. Її, окрім ветеранів, отримають ще й діти війни. «Враховуючи, що цей рік ювілейний — 70-річчя Перемоги — муніципальні виплати збільшаться вдвічі. Інваліди війни й учасники бойових дій отримають по 1000 гривень, учасники війни — 400 гривень і діти війни — по 200 гривень», — зазначила Олена Китайська. Допомога надійде поштою або на грошові картки.
У святкові дні безпеку одеситів забезпечуватимуть понад три тисячі правоохоронців, серед яких і міліціонери з інших областей. «Органи внутрішніх справ вживатимуть усіх заходів, щоб забезпечити правопорядок, безпеку громадян. Патрульні служби візьмуть під цілодобову охорону місця проведення масових заходів: пам’ятник Невідомому матросу, Алею Слави, площу 10 Квітня, Меморіальний комплекс «411-а батарея», — зазначив Олександр Петрик, директор департаменту муніципальної безпеки.
Нагадаємо також, що святкування 70-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проходитиме без радянської символіки і без георгіївських стрічок. Кабмін ухвалив рішення відзначати дату з тим же символом, що й Європейський Союз, — квіткою маку.
Ті, хто не зможе особисто побувати на святкових заходах 8 — 9 травня, матимуть нагоду подивитися урочистості по телевізору — в Одесі з кожної точки вестимуться прямі трансляції. В Україні також транслюватимуть, як відзначатимуть День пам’яті і примирення країни ЄС.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |