![]() |
|
![]() |
![]() |
5 травня кандидат історичних наук, заступник голови обласної організації ВО «Свобода» з питань історичної пам’яті Сергій Боган взяв участь у засіданні міської творчої групи вчителів суспільствознавчих дисциплін департаменту освіти та науки Одеської міськради.
На зібранні йшлося про включення книги «свободівця» «Повстанці Одещини і Придністров’я: антикомуністичний повстанський рух на південному заході України у 1920—1923 рр.» у навчальний курс «Історія України. 10 клас» та в розділ «Історія рідного краю» у відповідний період.
Сергій Боган наголосив на актуальності книги в пізнанні героїчних маловідомих сторінок історії Одещини, серед яких — антибільшовицький рух у 20-х роках XX століття. «Упродовж цілої епохи правдиву історію цього руху ретельно приховували архіви, замовчували не лише представники правлячого в СРСР режиму, історики, а й самі колишні повстанці. Комуністична влада та її репресивний апарат навчили українців міцно тримати язика за зубами. Саме тому такий масовий збройний рух в Україні залишив по собі таку обмежену, порівняно з іншими історичними подіями XX століття, мемуарну та історичну літературу. В книзі розповідається про мешканців Одещини, які в умовах окупації, коли вже майже було втрачено надію на перемогу незалежної Української Народної Республіки, продовжували героїчну боротьбу. Зокрема, йдеться про подвиги отаманів Семена Заболотного, Якова Кощового, інших отаманів та рядових повстанців, які стали прикладом героїчного чину борців за волю України», — розповів автор.
Матеріали для книги Сергій Боган збирав впродовж семи років. При написанні були опрацьовані документи центральний та обласних архівів, використані понад сто історичних джерел та більше сотні наукових праць, повідомляє прес-служба Одеської обласної організації ВО «Свобода».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |