ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Три висотки на Фонтані
16.05.2015 / Газета: Чорноморські новини / № 38(21610) / Тираж: 8525

На Фонтані виросте новий житловий комплекс, а кінцеву зупинку 5-го трамвая в Аркадії прикрасить арка, декорована одеськими барельєфами кінця ХІХ — початку ХХ століть та живими вічнозеленими рослинами. Такі рішення затвердила містобудівна рада.

Одеська містобудівна рада схвалила детальний план території в межах вулиць Баштанної, Рєпіна та Фонтанської дороги. Проектом передбачене капітальне будівництво кількох висоток у районі 10-ї станції Великого Фонтану, на місці санаторію працівників Верховної Ради, який давно не функціонує, а земля, на якій він розташований, перейшла до приватників. Тепер тут передбачається звести новий висотний мікрорайон — дві двосекційні 12-поверхівки і трисекційну 7—8-поверхівку.

Розробники з комунального підприємства «Одесапроект» подавали документацію на узгодження раніше, але через нестачу об’єктів інфраструктури містобудівна рада її повернула. Цього разу обійшлося без суперечок. Проектанти зауваження врахували: в документі, крім житлових комплексів, з’явилися дошкільний заклад на 80 місць і школа на 18 класів. Також планується облаштувати дитячі майданчики, сквер і навіть спорудити церкву. Оперативна робота над помилками не була марною. «Комплекс вийшов самодостатнім. Мешканці тут зможуть реалізувати майже всі свої потреби — від проживання до релігійних запитів», — зазначив головний архітектор Одеси Олександр Голованов. «Це рішення цілком збігається з генеральним планом. І дуже позитивний момент, що в проекті високий відсоток озеленення, десь до 50% і більше. Для рекреаційної зони це важливо», — додав архітектор Сергій Графов. Зодчі Одеси новий план території похвалили й затвердили.

Наступне питання, яке розглянули на містобудівній нараді, — архітектурно-художнє оформлення підтримуючої стіни в районі окружної трамвайного маршруту №5, що на його кінцевій зупинці в Аркадії. Проектна організація запропонувала оформити стіну з використанням традиційної архітектури курортної частини Одеси кінця ХІХ — початку ХХ століть. Архітектори не заперечували, та все ж внесли свої корективи: стіну запропонували обплести вічнозеленими рослинами.

«В результаті містобудівна рада прийняла соломонове рішення: підпірна стіна буде декорована архітектурними елементами, переважно покрита зеленими насадженнями. Ми плануємо висадити там вічнозелені рослини і плющ, які впродовж року не скидають листя та дають хороший затінок», — пояснив Олександр Голованов.

У районі кінцевої 5-го трамвая планується також висадити близько півсотні дерев. Висота самої ж стіни буде 4—6 метрів. Роботи вже розпочалися.

Автор: Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту