![]() |
|
![]() |
![]() |
Кожен десятий учасник зовнішнього незалежного тестування з української мови на Одещині не набрав навіть мінімального бала. Зате поприходили на тестування майже всі — 93%. Але при цьому колишні школярі на чесну перевірку своїх знань з мови і літератури так і не налаштувалися. Багато з них спробували схитрувати і пронести до аудиторії мобільні телефони і шпаргалки. Про такі невтішні результати ЗНО-2015 з української мови і літератури в нашій області, яке проводилося 24 квітня, повідомив директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов.
Стоячи на порозі у доросле життя, яке майже веде у Європу, адже Україна таки взяла свій курс туди, дехто зі школярів так і не перелаштувався на європейські стандарти життя. Найкраще це продемонстрував перший серйозний іспит у їхньому житті зі знання державної мови і літератури. За звичкою, діти продовжували обманювати — як вчителів, так і самих себе (а це в майбутньому найкраще підґрунтя для процвітання підкупу і корупції).
На Одещині в тринадцяти учнів, які прийшли на тестування з укра-їнської мови і літератури, спосте-рігачі знайшли мобільні телефони, що їх абітурієнти намагалися пронести обманом. Завадив металодетектор. Відзначилися і шпаргалками. В п’яти учнів під час технічної перерви й обшуку аудиторії Державна служба охорони знайшла аркуші з підказками. Анатолій Анісімов, директор ОРЦОЯО пояснив: «Про те, що шпаргалки і мобільні телефони заборонені під час тестування, дітей попередили давно. Роботи учнів, у яких знайшли навіть просто увімкнені ґаджети, анульовані. Їх не допущено до подальшого проходження ЗНО. Знову і знову повторюється історія попередніх років, яка наших абітурієнтів нічому не вчить. Оскільки це основні предмети з тестування — мова і література — цьогорічна вступна кампанія для цих дітей закінчилася. Сподіватимемося, в наступному році таких помилок вони не допустять».
Були виявлені і проблеми з дисципліною, що призвело до позбавлення порушників права скласти тест. Винні самі абітурієнти: 10 з них прибули до пунктів ЗНО після їх закриття, ще 16 — без необхідних документів.
Усього в Одеській області працювали 76 пунктів ЗНО, в яких виконували сертифікаційні роботи 16542 учасники. Це — 93% від загальної кількості зареєстрованих. Кількість тих, хто не подолав поріг, — 1755 осіб.
А от п’ятеро учасників тестування отримали по 200 балів. Це випускники трьох іллічівських та однієї одеської шкіл. Причому учениця іллічівської школи отримала 200 балів і за базовий, і за поглиблений рівень, тобто показала найвищий результат. «Деякі навчальні заклади, які мали високий рейтинг успішності і робили заяви, що добре готують школярів, не підтвердили своєї репутації. Випускники не справилися з тестами, не підтвердили своїх успіхів і тепер не отримають «золотих» та «срібних» медалей, на які претендували», — розповів Анатолій Анісімов.
Попри все, в Одеському регіональному центрі оцінювання якості освіти зазначають, що ЗНО з укра-їнської мови та літератури відбулось успішно.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |