![]() |
|
![]() |
![]() |
Протягом місяця в Одесі проходив цикл робочих зустрічей міжнародних і вітчизняних експертів з питань відпрацювання пілотного проекту щодо реформування і розвитку Військово-Морських Сил Збройних Сил України — концептуальної моделі національного військового флоту майбутнього.
У розроблення концептуального документа взяли участь представники НАТО, а також національні представники США, Великої Британії, Швеції і Норвегії.
Головними завданнями пілотного проекту є створення таких Військово-Морських Сил, які будуть повністю взаємосумісними з флотами країн НАТО і Європейського Союзу, і саме тому при визначенні концептуального напрямку розвитку національного військового флоту, їх структури, системи базування, інфраструктури, оснащення озброєнням та військовою технікою тощо, дуже важливим є вивчення і врахування досвіду розвитку флотів провідних країн світу.
Варто зазначити, що у черговому засіданні експертної групи взяв участь командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Сергій Гайдук.
Відповідно до дорученням Президента України-Верховного Головнокомандувача ЗС України, у квітні поточного року було створено експертну групу з напрацювання пілотного проекту щодо моделі майбутніх Військово-Морських Сил та механізму його реалізації. Також наприкінці квітня у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського було проведено міжнародний науковий форум “Морська стратегія держави. Розвиток та реалізація морського потенціалу України”, в рамках проведення якого, поглиблено вивчалися питання стосовно документа «Модель та реформа Військово-Морських Сил Збройних Сил України».
— До 15 червня ми маємо завершити роботу над концептуальним документом «Модель та реформа Військово-Морських Сил Збройних Сил України», — відзначив віце-адмірал Сергій Гайдук. – Концептуальний документ включатиме в себе низку напрямків, і одним із головних таких напрямків є відновлення боєздатності національного військового флоту.
За словами командувача національних ВМС, другий напрямок — це створення відповідної нормативно-правової бази функціонування ВМС ЗС України. Ще один напрямок — це система базування флоту, розвиток інфраструктури і пов’язане з цим вирішення соціальних проблем військових моряків. Крім того, це підготовка кадрів для флоту, тобто військово-морська освітянська діяльність. Відповідно до цього розглядається питання імплементації зазначених заходів до визначеного фінансового ресурсу.
На переконання віце-адмірала Сергія Гайдука, одним із головних завдань пілотного проекту має стати досягнення взаємосумісності реформованих Військово-Морських Сил ЗС України з флотами провідних країн світу.
— Ми повинні трансформувати Військово-Морські Сили таким чином, щоб вони були взаємосумісними з флотами країн Європейського Союзу і НАТО в питаннях управління, підготовки особового складу, озброєння і військової техніки тощо, — зауважив віце-адмірал Сергій Гайдук. – Ми будемо переймати досвід флотів провідних країн світу і при цьому будемо враховувати національні особливості в питаннях реформування ВМС.
Передбачається, що напрацьовані матеріали з питань реформування і розвитку Військово-Морських Сил Збройних Сил України будуть представлені на затвердження керівництву міністерства оборони України та держави.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |