![]() |
|
![]() |
![]() |
Як уже повідомляли «ЧН», з 1 травня в Україні проводиться радикальна реформа системи надання субсидій, що діє з 1995 року. Скасовуються майже всі обмеження, пов’язані з майновим станом сім’ї, яка зібралася оформити цей вид допомоги. З початку нинішнього місяця субсидія призначається особі, на яку відкрито рахунок з оплати житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації, або на особу, яка хоч і не прописана в конкретному помешканні, але фактично проживає там на підставі договору оренди житла і на яку відкрито особовий рахунок з оплати комунальних послуг.
В умовах постійного зростання цін на продукти харчування, медицину й інше, а також після різкого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги основним видом допомоги для малозабезпечених є програма житлових субсидій, процедуру оформлення яких з травня значно спрощено. Субсидія призначатиметься на підставі лише двох документів — заяви про бажання її отримувати та декларації про доходи. Обидва документи заповнює той член сім’ї, на якого відкритий особовий рахунок з оплати житлово-комунальних послуг. Заповнені документи здають особисто або відправляють поштою в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації. «Нічого складного в їх заповненні, в принципі, нема, але слід бути дуже уважним. У документах чітко прописані ті дані, які людина має вказати. Не треба нічого вигадувати, вписувати щось своє. Якщо людина вказує недостовірні дані, то, згідно із законом, вона несе за це покарання», — розповіла Олена Китайська, директор департаменту праці і соціальної політики Одеської міської ради. Відповідальність за спробу обманути державу сувора: гроші, видані як субсидії, стягуються в подвійному розмірі.
За новими правилами повністю знімаються обмеження за майновим станом сім’ї. Відтепер на право отримання грошової житлової допомоги не впливає ні наявність у членів сім’ї двох помешкань, ні наявність у складі сім’ї двох осіб працездатного віку, але які з огляду на ті чи інші обставини не працюють, не навчаються і при цьому не стоять на обліку в центрі зайнятості, не впливає і наявність у родини кількох автомобілів. «Єдине обмеження, яке сьогодні не дає права на отримання субсидії, — це придбання сім’єю за 12 місяців перед зверненням за нею предметів довго-тривалого використання або оплата послуг вартістю понад 50 тисяч гривень», — підкреслили в департаменті. Перешкодою може стати і те, якщо в будинку зареєстровані лише неповнолітні діти, в яких є батьки, — на таке господарство субсидія не надається.
Житлова субсидія призначається з першого числа місяця, в якому надійшла заява, на 12 місяців. По завершенню цього періоду на наступні 12 місяців вона продовжується автоматично, без подання нової заяви та декларації. Але лише в тому випадку, якщо минулорічні дані не змінилися. «Ті, хто оформляв субсидію й раніше, впродовж опалювального сезону 2014 — 2015 років, у вигіднішій ситуації. Розрахунок призначення нової субсидії — автоматичний», — зазначила Олена Китайська.
Якщо тарифи на комунальні послуги зростатимуть — розмір субсидії також перераховуватиметься автоматично. «Таким чином у людини обов’язковий платіж залишатиметься незмінним (якщо не змінюватиметься сума її доходів), а розмір субсидії — збільшуватиметься. Тобто нових підвищень тарифів на собі сім’я не відчує», — пояснили в департаменті праці і соціальної по-літики. Однак щоб такі автоматичні перерахунки відбувалися, потрібно сплачувати обов’язкові платежі. Якщо послуги не сплачуються — субсидування припиняється до того моменту, поки не будуть погашені борги з обов’язкової плати. Підставою для повного припинення субсидування державою може слугувати той факт, що людина навмисне приховала одне із своїх місць роботи, навіть якщо воно неофіційне, та суму отриманих там доходів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |