![]() |
|
![]() |
![]() |
Надія Яшан, заступник начальника управління культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації цими днями в Одеському кризовому медіацентрі розповіла про те, яким чином наша область вирішуватиме проблеми туристичного сезону, що мав би вже початися.
У державі склалася настільки складна ситуація, що доводиться замислитися, чи будуть українці відпочивати взагалі. Але люди виснажені, відпочинок все одно потрібен. Хоча в нинішніх економічних та політичних умовах не варто розраховувати на те, що до нас приїдуть туристи-іноземці. Виходячи з економічних чинників, ми не можемо також особливо розраховувати і на те, що українці зможуть масово виїхати у відпустки за кордон.
— Слід робити акцент на внутрішній туризм і на Одесу як столицю туризму. Ми хочемо, щоб вона такою була. Нещодавно в Одесі силами туроператорів та за підтримки обласної державної адмі-ністрації відбулася зустріч представників відпочинкової індустрії з різних областей. Туроператори Одещини демонстрували гостям рекреаційні можливості нашого регіону. Відбувся виїзний тур, щоб фахівці могли все побачити на власні очі. Два дні туроператори провели в Затоці. З одного боку, Затока трохи змінилася, з іншого — залишилася такою ж, як і десятки років тому, — це залежить від ке-рівників баз відпочинку. Ми розуміємо: сьогодні є що представити для відпочивальників на будь-яку кишеню. Але хо-тілося б розвивати можливості туризму. Треба багато що змінювати, іти в ногу з часом і зробити відпочинок приємним. Якби у нас був інвестиційний капітал, ми могли б зробити Затоку центром туризму. Зараз у нас нема Криму — потрібно розвивати Одещину, її інфраструктуру, щоб до нас хотіли приїздити люди. Сьогодні такий час, коли потрібно зробити крок вперед. Якщо ми не залучимо туристів зараз — ми їх втратимо назавжди. Сподіваюся, що ми цей крок зробимо і потік відпочивальників на Одещину зростатиме.
Архітектор Олексій Панін поділився власним баченням того, як слід розвивати Затоку.
— Проектування і будівництво набережної в Затоці повинно стати однією наскрізною ниткою, яка дозволить, по-перше, вирішити низку питань, пов’язаних з комунікацією відпочивальників, по-друге, — низку соціальних проблем. У Затоці сьогодні не вирішене питання з інженерними комунікаціями, досить хаотичний вигляд має готельний бізнес і вся інфраструктура відпочинку, погано вивозиться сміття і практично нема каналізації.
Головні функціональні особливості набережної, зазначив він, — забезпечення комунікації, доступність відпочивальників у різні точки пляжної зони, можливість проїзду транспорту «швидкої допомоги», пожежників. Будинки, розташовані на першій лінії до моря, практично не мають нормального під’їзду. А на воді і на пляжі трапляються випадки, які потребують невідкладної медичної допомоги.
Тож, за словами Олексія Паніна, мета проекту, розрахованого на три роки, — вирішення цілого спектру складних тех-нічних, архітектурних, соціальних завдань.
Гроші на будівництво набережної ви-діляє естонська компанія-інвестор «Літус Маріс». Ширина набережної складатиме близько 6 метрів, загальна довжина — 12,2 кілометра. Цього року, до 1 липня, планується облаштувати перший кілометр набережної. Попередня вартість проекту — 80—100 мільйонів гривень.
Олексій Панін розповів, що, за проектом, набережна стане повноцінною гідротехнічною і берегоукріплювальною спорудою. На ній будуть встановлені рятувальні вежі, душові, туалети, лавки, система освітлення.
— На державному рівні хотілося б трохи іншого підходу до розвитку туризму. Існують проблеми на рівні законодавства. Сьогодні туризм розвивається силами інвесторів — грошима держави тут справитися неможливо. Так, найвідоміший туристичний Львів розвивається саме за рахунок інвестицій. На жаль, нині потік інвестиції по всій Україні падає. Але ми не чекаємо, поки щось зміниться. Наша Асоціація туроператорів діє дуже активно, проводить велику роботу. Сподіваємося, що спільно з обласною державною адміністрацією ми зможемо перетворити Одещину в розвинений туристичний регіон України, — додала Надія Яшан.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.077Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |