![]() |
|
![]() |
![]() |
Для військовослужбовців Одеського гарнізону: особового складу національних Військово-Морських Сил, вихованців Військово-морського ліцею та Одеського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, курсантів факультету ВМС Одеської національної морської академії та Військової академії, представників повітряного командування “Південь” в гарнізонному Будинку офіцерів відбулась кінопрезентація першого документального фільму про захисників України, які воюють на Донбасі — “Аеропорт”.
Перший військовий кадр досить емоційний: кіборги спочатку співають гімн України, а після один з них командує: “А тепер вогонь по кадировським”. Після цього захисники поливають вогнем противника.
У стрічці задіяно 17 реальних героїв — “кіборгів”, бійців військових частини Збройних Сил України, медиків, волонтерів, журналістів. Головний герой — полковник Редут — є саме тією людиною, під чиїм командуванням бійці української армії перетворилися на кіборгів.
— Обличчя головного героя, як і деяких інших, не можна показувати з міркувань національної безпеки. Вони продовжують виконувати бойові завдання, — повідомляється в титрах фільму.
Головна музична тема фільму — пісня української групи Ot Vinta “Балада про сіль”. У центрі сюжету фільму “Аеропорт” — розповіді полковника військ спецпризначення з позивним Редут, який очолив захист міжнародного аеропорту “Донецьк” імені Сергія Прокоф’єва 1 жовтня 2014, і його товаришів — бійців, волонтерів, журналістів.
Картина відтворює один день з життя захисників аеропорту, показує історію перевтілення нескорених вояків в справжніх кіборгів, історію відваги, надії і любові до рідної землі, історію тих, хто був готовий не лише воювати, а й померти, не здаючись. У фільмі чимало одкровень кіборгів і кадрів, що показують, як вони рятують поранених, роблять перев’язки тощо.
За словами курсантів факультету ВМС Одеської національної морської академії, перегляд кінострічки “Аеропорт” як ніколи, сьогодні, набуває актуального значення в плані піднесення патріотизму, стійкості та любові до рідної Батьківщини у сучасного молодого покоління.
— Ще рік назад, мабуть, в Україні ніхто всерйоз не задумувався над значенням слів “Слава Україні!”, а тепер ці слова стають вирішальними на полі бою, в окопах, на передовій, — зазначив курсант 1-го курсу факультету ВМС Олексій Рудь. — Тому перегляд таких військово-патріотичних фільмів сприяє розвитку патріотизму, любові до України та її героїчних захисників-воїнів АТО та допомагає усвідомити що таке мир і як він цінується.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |