ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НА СУШІ, В ПОВІТРІ ТА НА ВОДІ...
05.06.2015 / Газета: Флот України / № 23(1597) / Тираж: 1000

Протягом декількох днів на загальновійськовому полігоні “Широкий Лан” було надзвичайно спекотно. Тисячі військовослужбовців, сотні одиниць військової техніки проходили перевірку на готовність до бойового застосування.

Це — широкомасштабні тактичні навчання з бойовою стрільбою високо мобільних десантних військ Збройних Сил України, у яких також взяли активну участь підрозділи морської піхоти та берегової артилерії Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

За словами начальника відділу підготовки військ управління військ берегової та територіальної оборони командування ВМС ЗС України полковника Олега Веприка, в ході проведення навчань підрозділи українського флоту виконували завдання щодо здійснення маршу до визначеного рубежу, ведення рейдових дій та їх вогневої підтримки артилерією, форсування водної перешкоди, а також утримання плацдарму для здійснення переправи основними силами.

— На навчаннях відпрацьовувалися питання взаємодії між підрозділами різних видів ЗС України. Варто зазначити, що досвід, отриманий під час проведення антитерористичної операції, також був врахований на цих навчаннях, – сказав полковник Олег Веприк.

Такі масштабні навчання українські військовослужбовці проводять чи не вперше, тим паче, що активна фаза маневрів проходила вночі. Так, по позиціях умовного противника працювала авіація, ствольна та реактивна артилерія, десантники тренувалися збивати ворожі літальні апарати, проводити розмінування території за допомогою спеціальної інженерної техніки тощо. Окрім цього було проведено десантування особового складу у визначеному керівництвом навчань районі з подальшим форсуванням водної перешкоди.

Варто відмітити, що на навчаннях саме питанням подолання водних перешкод приділялася особлива увага. Організацією переправи займалися і військовослужбовці понтонно-мостового полку інженерних військ ЗС України. За словами командира взводу плаваючих інженерних машин лейтенанта Рафаїла Кривицького, транспортування габаритної техніки, яка самостійно не може переправитися на інший берег, здійснювалася за допомогою поромної-мостової машини (ПММ-2М). Ця інженерна машина може переправляти техніку вагою до 42, 5 тон, при тому, що власна вага ПММ-2М складає 36 тон.

Подолання військовослужбовцями водної перешкоди, на одному з етапів навчань, проходило у складних погодних умовах. Та не дивлячись на сильний вітер і хвилю, техніка та особовий склад опинилися на потрібному березі річки у визначений термін.

— Перед тим, як розпочати форсування річки, нашим підрозділом було проведено рекогносцировку та обрано найзручніші місця для виконання цього завдання, — говорить лейтенант Рафаїл Кривицький. — Головною складовою успіху в цьому питанні є високий рівень підготовки екіпажу машини, яка переправляється та самого екіпажу ПММ-2М. Так, за менш ніж годину “паром” переправив в середньому п’ять-шість машин, що є доволі високим результатом.

Також слід відзначити, що за активною фазою маневрів особисто спостерігав начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковником Віктор Муженко.

Автор: Олександр ЗАВТОНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту