![]() |
|
![]() |
![]() |
У вівторок в Одесі відбулася друга студія «Чорноморсько-Балтійського форуму безпеки і співпраці». Тема: «Архітектура сучасної безпеки країн басейну Чорного моря та роль НАТО в її збереженні». Вітчизняні й зарубіжні експерти торкнулися проблем безпеки у регіоні та перспективи членства України у Північноатлантичному альянсі.
Серед присутніх — громадські діячі, студенти, журналісти, викладачі та курсанти факультету Військово-Морських сил Одеської національної морської академії.
«За масштабами військової присутності у регіоні перевага належить Росії за рахунок її Південного військового округу, військових баз в Абхазії, Південній Осетії, Криму та Придністров’ї. Проте за рівнем бойових потенціалів в акваторії Чорного моря перевага — на боці НАТО. Таким чином, сьогодні у Чорноморському басейні встановлений баланс сил», — вважає голова Інституту стратегічних досліджень та прогнозів трансатлантичних процесів Олександр Захарія. При цьому експерт зазначив, що через анексію Криму та конфлікти в Україні і Грузії Росія зазнала грандіозної геополітичної поразки.
З доповіддю про можливість референдуму щодо вступу України до НАТО виступив голова громадської організації «Одеський регіональний комітет «Україна — НАТО» Володимир Геник. Експерта непокоїть відсутність чіткої позиції української влади щодо членства країни в Альянсі. «Сьогодні вже більша частина нашого суспільства виступає за приєднання України до Північноатлантичного альянсу. Час винести це питання на всеукраїнський референдум для остаточного підтвердження безпекового та цивіліза-ційного вибору України», — наголошує Володимир Геник.
Про безпеку Центральної Європи після змін у Чорноморському регіоні слухачам розповів керівник Інституту безпеки й оборони Військової академії збройних сил Словацької Республіки Іво Самсон.
Кандидат історичних наук, доцент Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Андрій Поспєлов представив учасникам форуму рукопис книги «Оборонно-промисловий комплекс України в умовах гібридної війни».
В обговоренні взяли також участь Генеральний консул Республіки Польща в Одесі Даріуш Шевчик, віце-консул генерального консульства Грузії в Одесі Іраклій Абесадзе та торговий радник Генерального консульства Румунії в Одесі Думитру Кереги.
Організаторами форуму виступили Інститут стратегічних досліджень та прогнозів трансатлантичних процесів та Одеський регіональний комітет «Україна—НАТО». Захід відбувся за сприяння Центру інформації і документації НАТО в Україні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |