![]() |
|
![]() |
![]() |
Випускники вишів, отримавши освіту, стикаються з проблемою працевлаштування. Роботодавці бажають бачити у своєму штаті співробітників з досвідом роботи. При цьому компанії внаслідок кризи скорочують витрати на стажувальні та освітні програми для молоді. В результаті молодим фахівцям ніде отримати перший досвід роботи. Конкуренція на одне робоче місце серед випускників ВНЗ зростає і сьогодні становить майже десять кандидатів. Такі дані оприлюднив міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна.
Молодіжне безробіття ускладнюється економічними негараздами в країні. Криза диктує бізнесу необхідність оптимізації витрат. Минулий рік показав кілька основних тенденцій: компанії скорочували витрати на освітні та стажувальні програми для молодих фахівців без досвіду роботи і студентів, відбувалося укрупнення вакансій і зниження заробітної плати новим співробітникам порівняно з їх попередниками.
Найбільш охоче молодь беруть на посади менеджерів з продажів та адміністративних працівників (секретарів, асистентів, кур’єрів). Однак, аби втриматися на цій роботі, співробітникам необхідно показувати високі результати. Ці фахівці також потрапляють під скорочення, якщо їхній внесок у бізнес-результати компанії незначний.
Щодо найзатребуваніших професій, то цей перелік не зазнає кардинальних змін протягом тривалого періоду: менеджери з продажу, IT-фахівці, продавці та маркетологи, офіс-менеджери і керівники напрямків розвитку бізнесу. Низька конкуренція на одне робоче місце стабільно фіксується серед представників ро-бітничих професій, тому сьогодні цим фахівцям знайти роботу досить легко.
Випускникам шкіл, які зараз стоять перед вибором фаху, можна порекомендувати таке. Завжди, навіть у найскладніші на ринку праці часи, роботодавці хочуть бачити в своїх командах людей, які готові домагатися результатів, люблять свою справу і високо мотивовані розвиватися. Тому головна порада — не гнатися за модними, популярними професіями. Необхідно займатися улюбленою справою, не зупинятися на досягнутому, бути відкритими до нових знань і прагнути досягти професіоналізму. Можна піти іншим шляхом — отримати найзатребуванішу професію сьогодні. Але тут слід бути готовим до того, що завтра такі фахівці не надто користуватимуться попитом серед роботодавців. Так, наприклад, свого часу сталося з юристами та бухгалтерами: сплеск їх затребуваності спровокував надмірне зростання кількості випускників цих професій.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |