ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Помічники чи конкуренти?
04.07.2015 / Газета: Чорноморські новини / № 51-52(21623-21624) / Тираж: 8525

На виробництві зазвичай використовуються великі роботи, здатні виконувати тільки одну дію. Але останні моделі можуть працювати разом із людьми без ризику для їх здоров’я і збирати що завгодно — від величезних авіаційних двигунів до невеличких тонких смартфонів. Експерти прогнозують, що незабаром ще більше робочих місць буде повністю автоматизовано.

Колись роботи здавалися фантастикою, але зараз... Вони подають напої, готують їжу, миють вікна і навіть плавають. Технології штучного інтелекту розвиваються з неймовірною швидкістю. Водночас експерти попереджають, що майже половина зайнятого населення Америки може залишитися без роботи. Згідно з дослідженням, опублікованим Оксфордським університетом, протягом наступних 20 років у США 47 відсотків робочих місць можуть стати повністю автоматизованими.

Цей прогноз не обіцяє нічого хорошого таким людям, як Інгрід Мюррей, яка впродовж останніх 15 років керує компанією, що надає послуги з прибирання: «Більшість людей хочуть отримувати стандартну зарплату. Ті, хто не входить до профспілок, заробляють небагато. Роботи можуть позбавити їх навіть цього скромного доходу».

Учені та підприємці, зокрема Стівен Хокінг і Білл Гейтс, попере-джають, що розробка штучного інтелекту може поставити людство під загрозу зникнення. Спочатку роботи займуть наші робочі місця, а потім і зовсім нас знищать. Питання полягає лише у тому, чи збудеться це похмуре пророцтво.

До речі. Японська телекомунікаційна компанія Softbank за одну хвилину розпродала всю партію з тисячі людиноподібних роботів Pepper, що надійшли у продаж в Японії у суботу, 20 червня.

Робот Pepper був розроблений спільно з Aldebaran Robotics SAS. Він уміє розмовляти, підтримувати бесіду, розуміти вираз обличчя людини і реагувати на її настрій. А ще — виконує прості доручення, допомагає по дому і скрашує життя самотніх людей. Його вартість — 213 тисяч 840 єн (близько $1,8 тисячі).

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту