ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Держфінінспекція в Одеській області повідомляє
04.07.2015 / Газета: Одесские известия / № 58(4768) / Тираж: 18937

Запобігли порушенню на мільярд гривень

За результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) протягом січня – травня цього року територіальні органи Держфінінспекції України запобігли порушенню у сфері держзакупівель на загальну суму понад мільярд гривень.

Зокрема, внаслідок виявлення фінансових порушень було скасовано конкурсні торги на загальну суму 648,1 млн грн. Укладених договорів розірвано на загальну суму 360,5 млн грн.

Найзначніші результати роботи щодо запобігання порушенням під час держзакупівель мають держфінінспекції в Одеській (майже 475,5 млн грн, або понад 47 % від загальної суми по Україні), Житомирській (109,7 млн грн, або 10,8 %), Вінницькій (54,8 млн грн, або 5,4 %), Чернігівській (54,8 млн грн, або 5,4 %), Полтавській областях (32,5 млн грн, або 3,2 %).

За результатами аналізу державних закупівель і позапланових їх перевірок минулого року територіальні органи Держфінінспекції України запобігли порушенням під час закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти на загальну суму майже 2,2 млрд грн. Зокрема, за рахунок скасування конкурсних торгів – на суму понад 1,6 млрд грн та шляхом розірвання укладених договорів – на суму майже 546 млн грн.

Майже 300 досудових розслідувань

Упродовж січня – березня поточного року Держфінінспекція України продовжувала активну співпрацю з правоохоронними органами, повідомив в.о. голови Держфінінспекції України Михайло Диба під час останнього розширеного засідання колегії Держфінінспекції.

За його словами, від початку року з метою належного реагування на факти порушень державні фінансові інспектори передали правоохоронцям 405 матеріалів ревізій та перевірок. За результатами розгляду зазначених матеріалів останні розпочали 285 досудових розслідувань і вручили 121 письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України направлено відомості щодо 9 об’єктів на загальну суму понад 40,2 млн грн.

Окрім того, за порушення фінансово-бюджетної дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто понад 1,2 тис. посадових осіб підприємств, установ та організацій, фінансово-господарську діяльність яких перевіряла Держфінінспекція. Ще 335 посадовців притягнуто до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, з них 62 особи звільнено з обійманих посад.

За три місяці року Держ­фінін­спекція перевірила 704 підприємства, установи та організації.

Реальні кошти на послуги-привиди

Порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів на суму понад 2361 тис. грн, виявили фахівці Держфінінспекції в Одеській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності Державної інспекції сільського господарства в регіоні.

Так, її відповідальні посадові особи встановили надбавки 174 працівникам, які не мали права на їх отримання, і так нарахували зарплати та єдиний соціальний внесок, що це призвело до зайвих витрат у сумі понад 1168 тис. грн.

Окрім того, під час інвентаризації, проведеної в межах ревізії, встановлено нестачу лабораторного обладнання, комп’ютерної техніки та інших матеріальних цінностей на загальну суму близько мільйона гривень.

Також в інспекції витратили понад сто тисяч гривень на оплату інформаційно-консультаційних послуг, які фактично не надавалися.

За недотримання законодавства з фінансових питань на двох посадових осіб інспекції складено протоколи про адміністративне правопорушення.

Про результати ревізії поінформовано ГУМВС України в Одеській області.

Не надійшли до бюджету

Фахівці Іллічівської об’єднаної Держфінінспекції виявили порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів на суму 1127 тис. грн під час ревізії фінансового управління Овідіопольської районної державної адміністрації.

Зокрема, від фізичних та юридичних осіб, які отримали земельні ділянки сільськогосподарського і лісогосподарського призначення для своєї діяльності, не надійшли до місцевого бюджету кошти у вигляді компенсації втрат від зміни їх цільового призначення загальною сумою 879 тис. гривень.

Окрім того, до доходів загального фонду районного бюджету надійшла плата за оренду майна загальною сумою

98 тис. грн, яка має зараховуватися до доходів спеціального фонду бюджету району.

Ще майже 68 тис. грн не надійшло до місцевого бюджету через неповернення КП «Власний дім» коштів, виділених за програмою фінансування будівництва житла сільським мешканцям.

Торік селищному та сільському бюджетам також недоперераховано міжбюджетних трансфертів в сумі 42 тис. гривень.

Під час ревізії виявлено порушення у веденні бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

За недотримання законодавства на чотирьох посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення, застосовано дві фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Як у міськраді обсяги робіт завищували

Фахівці Котовської об’єднаної Держфін­ін­с­пекції під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради виявили порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів на суму 684 тис. грн.

Зокрема, через невірне застосування одиничних розцінок за актами виконаних робіт та завищення обсягів монтажних робіт з реконструкції покрівлі житлового будинку, робіт з капітального ремонту каналізаційних мереж та капітального ремонту дитячого садка міська рада сплатила підрядним організаціям зайвих 361 тис. грн.

Також бухгалтерська служба не дотримувалася вимог законодавства під час нарахування зарплати та єдиного соціального внеску, що призвело до зайвого витрачання 23 тис. грн.

Окрім того, під час інвентаризації встановлено недостачу основних засобів на суму 41 тис. грн.

Серед інших виявлених порушень – необґрунтоване покриття витрат на відрядження та оплату штрафів, перерахування за надані послуги тощо.

За недотримання законодавства з фінансових питань дев’ять посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Автор: Виктория Ерёменко


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту