ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПЕРША ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА
01.08.2015 / Газета: Чорноморські новини / № 59-60(21631-21632) / Тираж: 8525

У Будинку офіцерів нещодавно відбувся семінар-тренінг на тему «Первинна психологічна допомога». Це перший в Одесі науково-практичний захід у рамках трирівневої системи психологічно-соціальної роботи з особами, які пережили травматичні події.

У семінарі взяли участь військовослужбовці Одеського гарнізону, співробітники головного управління ДСНС України в Одеській області, представники Центру соціальних ініціатив та розвитку, міської волонтерської психологічної групи, компанії «НЛП Одеса», Центру практичної психології та соціальної роботи при обласному інституті вдосконалення вчителів.

Зі вступним словом до учасників звернувся в.о. начальника групи військово-соціальної роботи ВМС ЗС України, капітан 2-го рангу Володимир Новохацький, який, зокрема, підкреслив, що подібні семінари-тренінги є дуже важливими і потрібними не тільки для військових, а й для тих, хто, тікаючи від буремних подій на сході країни, знайшов для себе притулок на Одещині.

Про техніки самодопомоги учасникам бойових дій, які в своїй роботі використовують психологи служби з надзвичайних ситуацій, розповіла т.в.о. керівника регіонального штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення АТО, ГУ ДСНС України в Одеській області Майя Гринько. Представник британської компанії «March on Stress» в Україні Олександр Димитревич поділився міжнародним досвідом психологічної підтримки людей, котрі пережили посттравматичний стрес.

Далі учасників тренінгу розділили на п’ять умовних груп, кожна з яких мала можливість відвідати всі п’ять практичних семінарів з навчання технікам самодопомоги та надання якісної психологічної допомоги колегам і підлеглому особовому складу. Одними з лекторів були психологи обласного управління ДСНС Наталя Доценко та Юлія Макеєва, які навчали військовослужбовців методикам першої психологічної допомоги постраждалим, що опинилися в різних екстремальних ситуаціях. Учасники тренінгу мали змогу відпрацювати отримані знання на практиці.

«У людей, які побували в надзвичайних подіях, брали участь у бойових діях, можуть виникнути різні стреси та реакції на них. Як-от істерія, агресія, ступор, галюцинації тощо. У кожному конкретному випадку є своя методика, як справитися з тією чи іншою екстреною ситуацією», — зазначила Юлія Макеєва, старший психолог ГУ ДСНС України в Одеській області. «Військовослужбовців, які побували в зоні АТО, часто супроводжують страхи, нічні кошмари, і ми навчаємо їх, як долати наслідки пережитих травматичних подій», — додала екстремальний психолог Наталія Доценко.

Голова компанії «НЛП Одеса» Оксана Болотова, яка виступала в ролі тренера, підкреслила, що навчання військовослужбовців технікам самодопомоги та першої психологічної допомоги пройшло успішно і результативно.

З перших проведених опитувань стає зрозуміло, що ця тема дуже важлива для воїнів, що люди потребують засобів психологічного захисту і самодопомоги», — сказала вона.

Самі ж учасники семінару-тренінгу відзначили, що отримали багато нової повчальної інформації, яку використовуватимуть у роботі з підлеглим особовим складом. «Я вперше беру участь у такому практичному семінарі. Впевнений, що здобуті знання і навички обов’язково стануть нам у пригоді в роботі з персоналом», — наголосив Володимир Косьмін, старший сержант Збройних сил України.

Подібні семінари-тренінги проводитимуться й надалі. Практичні психологи планують організувати аналогічні заходи в колективних групах громадян, які вимушені тимчасово переселитися на Одещину з ра-йонів проведення АТО.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту