![]() |
|
![]() |
![]() |
Якщо запитати у будь-якого курсанта вищого військового навчального закладу, що йому найбільше сподобалося під час курсу первинної військово-професійної підготовки – він із впевненістю відповість – «обкатка танком», норматив, який запам’ятовується на все життя.
Так, нещодавно таке випробування пройшли і курсанти першокурсники одеської Військової академії.
Спочатку офіцери військового вишу на навчальних точках провели заняття, під час якого розповіли курсантам про засоби ураження броньованої техніки та їхні тактико-технічні характеристики. Також перед самою «обкаткою» курсанти мали змогу попрактикуватися у метанні гранати. Далі ж ще один інструктаж, шикування і в бій!
Курсанти в касках по черзі стрибають у окоп, стріляють по БМП, кидають гранату, ховаються в окопі, над ними проїжджає бойова машина, а потім знову атакують її з тилу. Все здалеку схоже на справжні бойові дії, проте це заняття з вивчення тактико-технічних характеристик танків, бронетранспортерів, їх вразливих місць. І майбутні офіцери на практиці відпрацьовують прийоми боротьби з ними та способи захисту, а для безпеки курсанти використовують на заняттях навчальну протитанкову гранату і холості патрони. Після завершення вправи керівники заняття виставляють оцінки.
Варто зазначити, що головне у цій справі не тільки вивчення озброєння, властивостей танків та тактичних прийомів під час боротьби із броньованою технікою, тут увага приділяється більше психологічній витримці майбутніх офіцерів. Адже під час виконання цієї вправи вони на власні очі бачать із чим їм доведеться зіштовхнутися у своїй подальшій кар’єрі. Тому, перебороти свій страх, не розгубитися та діяти впевнено за будь яких умов – ось чому вчилися курсанти.
– Перед початком, коли чекаєш на команду, звичайно трішки коліна трусяться, – ділиться своїми враженнями курсант Андрій Шишко. – Але коли звучить команда розумієш назад дороги немає, потрібно йти вперед, тому якось заспокоюєшся і робиш все майже автоматично. Зараз же емоції зашкалюють, досвід який я сьогодні отримав запам’ятаю на все життя.
Загалом, в рамках первинної військово-професійної підготовки навчання на полігоні проходить більше 250 першокурсників, серед яких і 15 дівчат. Сам курс розподілений на два етапи. Перший етап – теоретичні заняття, другий – практичне відпрацювання отриманих знань на полігоні.
Зокрема, з курсантами проводяться заняття з тактичної, вогневої, розвідувальної, інженерної, медичної, фізичної підготовки, організації зв’язку, військової топографії, вивчення статутів та основ військової педагогіки, психології тощо. А по вихідних з ними проводяться культурно-масові заходи. Окрім цього, програмою підготовки передбачення виконання вправи по подоланню психологічної смуги перешкод.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |