ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ВЗАЄМОСУМІСНОСТІ ТА НАБУТТЯ НЕОБХІДНИХ СПРОМОЖНОСТЕЙ
11.09.2015 / Газета: Флот України / № 37(1611) / Тираж: 1000

Протягом двох тижнів у північно-західній частині Чорного моря, у Миколаївській і Одеській областях тривали українсько-американські навчання «Сі бриз-2015», метою яких було покращення координації між країнами чорноморського регіону, відпрацювання маневрів на морі та на суходолі.

Під час міжнародних навчань військовослужбовці з різних країн відпрацювали питання планування операцій з безпеки у кризовому регіоні із залученням багатонаціональних сил, відповідно до стандартів НАТО, а також виконали завдання щодо захисту важливих об’єктів берегової інфраструктури.

В урочистій церемонії закриття навчань взяли участь командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Сергій Гайдук та керівники українсько-американських навчань «Сі бриз-2015» заступник командувача ВМС ЗС України з бойової підготовки – начальник управління бойової підготовки капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа та командир тактичного з’єднання 6-го флоту ВМС США капітан 1 рангу Річард Дромерхаузер, а також представники Київської асоціації військових аташе, Збройних Сил країн – учасниць «Сі бризу – 2015», державних органів влади та місцевого самоврядування.

Як відзначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Сергій Гайдук, головним результатом інтенсивної та напруженої роботи учасників багатонаціональних навчань стало набуття необхідних спроможностей щодо досягнення належного рівня безпеки у чорноморському регіоні.

– Особливістю у проведенні навчань стало те, що Україна знаходиться в стані війни, – підкреслив віце-адмірал Сергій Гайдук. – Друга особливість полягала в тому, що цього року нам вдалося вийти на традиційний формат проведення навчання, маючи морський, авіаційний і береговий компоненти. Незважаючи на безліч успіхів, досконалості військового мистецтва немає меж, і в наступному році навчання «Сі-бриз» повинні доповнитись новими навчально-бойовими завданнями. Сценарний план навчань ми повинні удосконалювати, заходи навчально-бойового характеру мають носити більш вагому інтенсивність. Хотілося б, щоб на навчаннях «Сі-бриз-2016» був значно більший контингент сил, було більше офіцерів, які інтегровані в стандарти НАТО.

Окрім цього, віце-адмірал Сергій Гайдук відзначив, що на «Сі бризі-2015» поряд з проведенням заходів навчань також проведено курс підготовки оцінщиків за стандартами НАТО та була проведена самооцінка фрегата «Гетьман Сагайдачний» та корабельного вертольоту з оцінкою «задовільно».

Співкерівник навчань, командир тактичного з’єднання 6-го флоту ВМС США капітан 1 рангу Річард Дромерхаузер високо оцінив виконання завдань військовослужбовцями, які були задіяні до морського, берегового та повітряного компонентів.

– Це був 14-й за рахунком «Сі-бриз», і я вважаю, що він був найкращим, – зауважив капітан 1 рангу Річард Дромерхаузер. – Цього року ми дали своїм морякам і морським піхотинцям навчальну платформу, на якій вони змогли тренуватися разом, а також відпрацювати в спільному контингенті низку навчально-бойових завдань, що дозволило досягнути високого рівня взаємосумісності багатонаціонального штабу навчання.

За словами керівника навчань з українського сторони капітана 1 рангу Олексія Неїжпапи, всі поставлені перед військовослужбовцями завдання було виконано успішно.

– Я можу із задоволенням сказати, що завдання, які ставилися на цьогорічному «Сі-бризі» виконано у повному обсязі та пройшли успішно, – зазначив капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа. – Літаки Повітряних Сил, ВМС ЗС України та США здійснили 86 польотів. Наші водолази 74 рази спускатися під воду, а бойовий компонент здійснив 10 маршів. Скажу, що як в ході навчань, так і під час підбиття підсумків постало чимало пропозицій щодо покращення та вдосконалення «Сі бризу» наступного року. Тому українська та американська сторони разом з партнерами з інших країн планують обговорити питання збільшення кількості учасників навчань, посилення комплектування штабів офіцерами, подальшого нарощування берегового та морського компонентів.

Автор: Віталій ПАНЧИШИН


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту