![]() |
|
![]() |
![]() |
Майже три десятиліття тому, наприкінці 80-х, керівники колгоспів району задумали добру справу — подарувати дітям Кодимщини чудовий комплекс для відпочинку, який знаходився б за межами райцентру, на природі, серед буяння трав, лісових дерев, пташиного щебету. Ідея отримала загальне схвалення — і очільники агроформувань взялися до справи. Таким чином в лісовому урочищі виросло 12 гарних двоповерхових будинків для майбутнього районного дитячого оздоровчого табору. Будівництво вже перебувало на стадії завершення — навіть деякі оздоблювальні зовнішні роботи було вже зроблено, коли карколомні реформи в сільському господарстві (мінялися форми господарювання, колгоспи, як кажуть, «наказали довго жити») та в земельному законодавстві поставили крапку на благих намірах ініціаторів будівництва.
У 2008 році незакінчене будівництво було передано у спільну власність територіальних громад сіл, селища, міста району. Але продовжити роботи територіальні громади були фінансово неспроможні, тож районна рада та райдержадміністрація почали пошуки інвесторів, які стримали б пррцес руйнації (а він на той час вже почався) і відродили до життя недсібудовані приміщення. Та, на превеликий жаль, інвесторів відлякував один прикрий момент — земля під будинками належить Державному агентству лісових ресурсів України. Справа в тому, що коли починалося будівництво, питання землі взагалі не поставало, а от тепер право власності законодавством чітко визначено. Зрозуміло, що інвестувати в приміщення, не маючи права на землю, на якій ті приміщення розташовані, знайшлося небагато охочих.
А тим часом бездоглядні будинки приходили в запустіння, з 12 вціліло 10 і, як стверджує директор КЗ «КРДОТ» Ф.О. Максимішин, три будівлі вже повністю непридатні для подальшого використання. Райрадою було створено комісію, яка після вивчення ситуації на місці зробила такі ж самі висновки, а після цього в минулому році прийнято рішення про недоцільність продовження будівництва (надто великих коштів воно потребує) і надала згоду КЗ «КРДОТ» на демонтаж тих об’єктів, які перебувають в найгіршому стані.
Саме сюди, в зону руйнації, на другий день перебування на посаді вирушив голова райдержадміністрації В.П. Козачок разом з першим заступником голови РДА Г.М. Гладеньким та Ф.О. Максимішиним. Під час поїздки Вадим Петрович зауважив:
- Шкода праці, вкладеної в ідею створення дитячого оздоровчого табору, адже зроблено було вже чимало! Звичайно, ті приміщення, що вже практично зруйновані, буде доцільніше демонтувати. А от стосовно семи інших слід подумати. Ми будемо намагатися віднайти можливість їх врятувати. Питання права на землю спробуємо вирішити через подання запиту до Верховної Ради. Звичайно, це займе певний час, але треба набратися терпіння і наполягти на вирішенні проблеми.
До речі, кількома тижнями раніше райдержадміністрацією на ім’я голови обласної державної адміністрації М.Саакашвілі було направлено листа з проханням сприяти в цьому болючому питанні, та поки що відповідь не отримали. Та сам факт, що проблему дитячого оздоровчого табору піднято і озвучено, вже вселяє оптимізм.
- Мені дуже прикро чути, коли Кодимщину називають депресивним районом. Дуже хочеться, щоб наш край став багатим і квітучим. Але перед тим, як вести мову про розвиток і процвітання, нам необхідно зупинити руйнацію у всіх сферах народногосподарського комплексу, стабілізувати ситуацію. А стабільність — це вже та основа, на якій може базуватися подальший розвиток, — вважає В.П. Козачок.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |