ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
У ПОВІТРІ, В МОРІ, НА СУХОДОЛІ…
16.09.2015 / Газета: Флот України / № 37(1611) / Тираж: 1000

У північно-західній частині Чорного моря, у Миколаївській і Одеській областях успішно завершилися українсько-американські навчання «Сі бриз-2015».

Метою навчань «Сі бриз-2015» було покращення координації між країнами чорноморського регіону, відпрацювання маневрів на морі та на суходолі. Під час міжнародних навчань військовослужбовці з різних країн відпрацювали питання планування операцій з безпеки у кризовому регіоні із залученням багатонаціональних сил, відповідно до стандартів НАТО, а також виконали завдання щодо захисту важливих об’єктів берегової інфраструктури.

Цьогорічні двосторонні навчання спрямовувалися на підвищення безпеки й стабільності в Чорному морі, зміцнення взаємосумісності в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру» та наочно підтвердили майстерність, професійність та високий рівень взаємодії учасників «Сі Бриз-2015». Планування та керівництво діями сил навчання здійснювалося багатонаціональним штабом чисельністю до 90 військовослужбовців – від Збройних Сил України, США, Великої Британії, Румунії, Норвегії, Молдови, Італії та Болгарії.

ПІДГОТОВКА ДО МОРСЬКОЇ ФАЗИ

В рамках підготовки до відпрацювань завдань в морі на американському есмінці «Дональд Кук» відбулося тренування оглядових груп та заняття з боротьби за живучість корабля. Зокрема, військові моряки двох країн спільно з військовослужбовцями Державної прикордонної служби України продемонстрували злагодженість дій у захопленні судна-порушника, пошуку та виявленні місць приховування зброї, наркотичних речовин та інших заборонених для перевезення предметів.

Окрім цього, на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний» учасники цьогорічних маневрів показували свою професійну майстерність під час гасіння пожежі в одному з приміщень корабля. Зокрема, одягнуті в термостійкі костюми військові трьох ланок аварійної партії за допомогою спеціальних приладів здійснили зрошення переділок аварійного приміщення та, використовуючи переносний генератор високократної піни, погасили пожежу.

ПІДВОДНА СКЛАДОВА МАНЕВРІВ

У Практичній (військовій) гавані українські та американські водолази виконали завдання з пошуку, огляду та підйому на поверхню затонулих об’єктів, надання медичної допомоги постраждалому під водою глибоководнику.

Як зазначив начальник пошуково-рятувальної служби Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 2 рангу Олександр Микитюк, тренування проводилися в акваторії Одеського морського порту. До участі у підводній складовій залучалися військовослужбовці дивізіону пошуково-рятувальних суден ВМС ЗС України, водолази з екіпажів кораблів та спеціальних підрозділів, фахівці Державної прикордонної служби України, а також водолазна група ВМС ЗС США та спостерігачі з Румунії.

Під час практичних спусків водолази та береговий персонал спільно виконували завдання щодо покращення взаємосумісності та спроможності.

Окрім цього, впродовж навчань військові моряки вдосконалили навички спільної роботи щодо пошуку об’єктів на грунті та їх підйому на поверхню, огляду підводної частини кораблів на наявність пошкоджень та сторонніх предметів, надання допомоги аварійному водолазу тощо. Усі роботи проводилися із застосуванням американського спорядження на глибині до десяти метрів.

ТРЕНУВАННЯ БЕРЕГОВОГО БАГАТОНАЦІОНАЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ

Учасники берегової компоненти українсько-американських навчань «Сі Бриз-2015» тренувалися спільно обороняти особливо важливі об’єкти під час спільної операції з безпеки у кризовому регіоні.

На навчальних місцях військовослужбовці морської піхоти ВМС ЗС України, Національної гвардії України, курсанти-десантники одеської Військової академії та воїни зведеного підрозділу Національної армії Республіка Молдова відпрацювали спільні дії з несення служби на блокпостах, організації оборони об’єктів, патрулювання місцевості тощо.

Особливості огляду автомобільного транспорту, прикриття військовослужбовцями один одного під час перевірки на блокпосту, взаємодія підрозділів при відбитті нападу на об’єкт, надання допомоги пораненим та багато іншого – це ті деталі та процедури, які учасники маневрів відпрацювали до автоматизму.

Тренування проводилися під керівництвом інструкторів морської піхоти США.Під час роботи на Широколанівському загальновійськовому полігоні військовослужбовці-учасники маневрів відзначали унікальну можливість для обміну бойовим практичним досвідом. Зокрема, українські військовослужбовці – учасники АТО поділилися з колегами власними напрацюваннями щодо застосування військ в умовах «гібридної війни», тактикою дій та особливостями виконання ними завдань в окремих районах Донецької та Луганської областей зі стримування агресії проросійських бандформувань.

За оцінкою командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Сергія Гайдука, за підсумками навчання країни-учасники матимуть добре підготовлений багатонаціональний підрозділ, який в разі необхідності може бути застосований для проведення операції з безпеки у кризовому регіоні.

Також на полігоні учасники навчань велику увагу приділяли наданню медичної допомоги та евакуації поранених до лікувальних закладів.

Тренування проводилися як в комплексі з іншими видами підготовки, так і окремими заняттями, присвяченими медевакуації із зони бойових дій. Військовослужбовці навчалися вірно оцінювати важкість завданих поранень, надавати першу медичну допомогу, сортувати та організовувати евакуацію поранених, здійснювати комплекс заходів щодо безпеки евакуаційного транспорту.

Особливістю навчань стало відпрацювання військовослужбовцями евакуації поранених вертольотом Мі-14 безпосадковим способом із застосуванням спеціального підйомного обладнання.

АКТИВІЗАЦІЯ МАНЕВРІВ

8 вересня, у північно-західній частині Чорного моря, у Миколаївській і Одеській областях розпочалася активна фаза українсько-американських навчань. Цьому передувала насичена базова підготовка морського, берегового і авіаційного компонентів представниками 12 країн, проведення передпоходової конференції та робоча зустріч з питань організації зв’язку.

На зовнішньому рейді Одеси кораблі-учасники від України, США, Румунії та Туреччини провели навчання з проводки за тралами. Роль корабля-лідера у складі багатонаціональної корабельно-тактичної групи виконував рейдовий тральщик ВМС ЗС України «Генічеськ». Далі морський компонент маневрів залучався до тактичного маневрування, виконав завдання пошуково-рятувального навчання та навчання з протикатерної оборони, що супроводжувалося атакою малорозмірної цілі, яку успішно відбив екіпаж фрегата «Гетьман Сагайдачний».

Крім того, тактичні групи кораблів здійснювали передачу вантажів на ходу в морі, відпрацювали взаємодію з морською авіацією, зокрема, посадку вертольота ВМС України Ka-27пч на есмінець «Дональд Кук» і фрегат «Гетьман Сагайдачний».

Також відбулося розгортання підрозділів берегового компоненту. Військовослужбовці підрозділів України, США і Молдови виконали завдання з пошуково-рейдові дій, висадки морського та повітряного десантів та охорони важливих цивільних обєктів інфраструктури.

В рамках навчань морські авіатори національних ВМС здійснили посадку гелікоптера Ka-27пч на есмінець ВМС США «Дональд Кук», а також фрегат ВМС ЗС України «Гетьман Сагайдачний». Учасники маневрів у складних метеоумовах виконали парашутне десантування, здійснили візуальний пошук суден, які потерпають лихо на воді і заходи рятування та евакуації членів їхніх екіпажів.

Також екіпажі багатонаціональної корабельно-тактичної групи провели низку навчань з пошуку підводного човна, протиповітряної оборони, перехоплення та догляду судна-порушника, здійснили артилерійські стрільби по морській та повітряній цілях, а також провели навчання з боротьби за живучість та надання допомоги аварійному кораблю з буксирування, зв’язку та інші.

Кульмінацією навчань стало проведення операції з безпеки у кризовому регіоні із залученням багатонаціональних сил і засобів берегової, морської та повітряної компоненти.

Автор: Анатолій ОДАЙНИК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту