ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
СЕРГІЙ БАРСЬКИЙ: «НА МОЛДАВАНЦІ БАГАТО ПРОБЛЕМ, А ОТЖЕ – БАГАТО РОБОТИ»
17.09.2015 / Газета: Чорноморські новини / № 74(21646) / Тираж: 8525

Член ВО «Батьківщина» Сергій Барський розповів про один з найстаріших районів Одеси і його проблеми.

«Молдаванка — один з найстаріших районів Одеси. У ньому здавна селилися найбідніші верстви населення. Від самого початку розбудови міста обличчям цього району були (та й по нині залишаються) одно-двоповерхові будиночки, що тягнулися від лінії порто-франко вниз, у бік Водяної Балки (зараз це вулиця Балківська). Пізніше Молдаванка обростала підприємствами, заводами і фабриками, переважна більшість яких сьогодні не працюють».

Про район і його старі проблеми:

— Однією з визначних пам’яток, а водночас і проблем цього унікального району є сама конфігурація і вік забудови. Слід розуміти, що Молдаванка це не тільки пакет екскурсій для приїжджих та набір стереотипів про бандитське минуле з лихими грабіжниками і злодійськими «малинами». Молдаванка — це ще й місце проживання тисяч одеситів, які часто позбавлені найпростіших та найелементарніших речей: і будинкових комунікацій, і якісних доріг, і масштабних зелених зон, і зовнішнього освітлення, і багатьох інших благ, необхідних для гідної якості життя. Не в останню чергу це відбувається і тому, що цей район ніколи не був у центрі уваги міської влади.

Молдаванка, затиснута між елітним центром і промисловими районами, перетинається безліччю магістралей, які «розрізають» її на кілька частин, а тому, на жаль, тут украй мало зелених зон. І це також обумовлено містобудівною проблемою. Незайняті ділянки і зони відпочинку забудовуються багатоповерховим житлом, окуповуються стихійними стоянками тощо.

Але найбільша проблема — це проблема якості житла. Ще за генеральним планом розвитку Одеси від 1965 року старе та аварійне житло планувалося зносити. Минуло вже півстоліття, але район забудовується хаотично і приватним чином. То там, то тут з’являються висотні будинки, які, вирішуючи одну проблему, створюють безліч інших. Наразі існує перспективний план із розселення більш ніж тисячі квартир у районі вулиць Мельницької, Дальницької, Степової, Болгарської, Лазарева та інших. Але минає час, а проблема як була, так і залишається невирішеною, житловий фонд тим часом стає дедалі непридатнішим, і люди позбавлені елементарних умов для життя.

Тому контроль громади над ви-рішенням питань щодо забудови Молдаванки може і повинен бути поставлений у число пріоритетів для депутатів будь-якого рівня, особливо для тих, хто отримає мандат довіри людей цього району на майбутніх жовтневих виборах.

Про реновації, рекультивації та озеленення:

— Серед безлічі інших проблем Молдаванки — практично повна відсутність зон відпочинку, наявність безлічі закинутих куточків, які є потенційно перспективними для розвитку, але нині використовуються як стихійні стоянки і звалища.

Часто можна почути й таку думку, що Молдаванка далеко не найбезпечніший район міста. І хоча в цьому є певна доля перебільшення, але слід чесно сказати: якщо на основних магістралях ще можна сподіватися на «світлий шлях», то, завертаючи в провулки і вузенькі вулички цього району, можна запросто загубитися і зіштовхнутися з неприємностями. Відтак оновлення зовнішнього освітлення та встановлення камер спостереження — це той мінімум, який дозволить жителям району почуватися спокійніше і безпечніше у темну пору доби.

Проблем у Молдаванки багато і перераховувати їх можна нескінченно. Але головне завдання місцевої влади в нинішніх умовах — не перешкоджати, а створювати сприятливі умови для розвитку і рекультивації району, щоб зробити його привабливим не тільки для екскурсій на тему «Бандитська Одеса», а й для тисяч одеситів, які народилися і живуть у найколоритнішому районі нашого міста — на Молдаванці.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту